overlay

Bölgemizin 2018 Yılı İlk Organ Nakli Donörü Eğitim Ve Araştırma Hastanemizden

             organnakli-eah.JPG

            Müdürlüğümüze bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Organ Bağışı Birimi’nin girişimleri sonucu beyin ölümü gerçekleşen hastadan alınan organlar, ülkemizin çeşitli illerinde organ nakli bekleyen 4 hastaya umut kaynağı oldu.

            Yaklaşık on gün önce bir iş yerinde geçirdiği kaza sonucu Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırılan ve burada beyin ölümü gerçekleşen K.Z. nin organları, organ bekleyen hastalara yaşama sevinci oldu. Henüz hayatta ve Sağlıklı iken konu hakkında duyarla davranarak organlarını bağışlayan K.Z. nin 2 böbreği, karaciğeri ve korneası alınarak yaşamı organ nakline bağlı bulunan bölgemizdeki çeşitli illere başarılı bir şekilde nakledildi.

             2018 yılının ilk organ nakli donörü olan bu işlemi başarılı bir şekilde sonuçlandıran SBÜ Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanemizin Organ Bağışı Birimi ekibinden Uzm. Dr.Zafer GÜNDOĞDU, Uzm. Dr.Eyüp OĞUZ, Uzm. Dr. Onur HANBEYOĞLU ve Hemşire Halide OĞUZ’a emekleri ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eder, Merhum K.Z. ye Allahtan rahmet ve bu konuda duyarlı davranarak ekibimize her türlü kolaylığı sağlayan kederli ailesine baş sağlığı dileriz.

GÖRSEL BASIN :

YAZILI BASIN   :http://www.milliyet.com.tr/olmeden-once-organlarini-bagisladi-4-elazig-yerelhaber-2518358/

                              https://www.haberler.com/olmeden-once-organlarini-bagisladi-4-kisiye-umut-10433430-haberi/

                              http://www.sondakika23.com/Hbr-40731-Olmeden-once-organlarini-bagisladi-4-kisiye-umut-oldu.html