overlay

Müdürlüğümüz Tarafından Hazarbaba Kayak Merkezi’nde “ 4 Şubat Dünya Kanser Günü ” Etkinliği Düzenlendi

        İl Sağlık Müdürlüğümüzce her yıl çeşitli çalışmalarla öne çıkarılan “4 Şubat Dünya Kanser Günü” için bu yıl Hazarbaba Kayak Merkezi’nde bir etkinlik düzenlendi.

        Dünyada ve ülkemizde ölüm sıralamasında kalp ve damar hastalıklardan sonra ikinci sıraya yükselen ve  önemli bir toplum sağlığı sorunu haline gelen kanser hastalığına dikkat çekmek üzere düzenlenen etkinliğe İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Ramazan GÜRGÖZE, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU,  Başkan Yardımcısı Habip ELBAN, Şube Müdürü Osman AKTAŞ ve sağlık çalışanlarımız katıldı.

       Halkımızın kanser hastalığına dikkatini çekmek ve erken teşhisin önemine vurgu ile  kamuoyunda farkındalık oluşturmak üzere Hazarbaba Kayak Merkezi’nde yapılan etkinlikte bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT yaptığı açıklamada “ 4 Şubat Dünya Kanser Günü sebebi ile bu gün sağlık çalışanları ile birlikte Elazığ’ın en yüksek rakımlı yeri olan Hazarbaba Kayak Merkezi’ne gelmiş bulunmaktayız. Buradaki amacımız halkımıza kanserlerde erken teşhisin önemini vurgulamak. Gerçekten kanserde erken teşhis hayat kurtarır. Bizde bu amaçla Sağlık Bakanlığı olarak, Sağlık Müdürlüğü olarak bir takım kanserlere yönelik rutin testler yapmaktayız. Özellikle bütün Aile Sağlığı Merkezlerimizde Kolorektal kanserler, rahim kanserleri için testlerimiz mevcuttur. Halkımız buralarda istedikleri şekilde istifade edebilirler. Yine Eğitim ve Araştırma Hastanemizin bünyesinde mevcut olan kısa adı KETEM olan Kanser Erken Tanı Teşhis ve Eğitim Merkezi’nde Mamografi çektirerek bu testlerden faydalanabilirler. Bizim için gerçekten erken teşhis çok önemli, hem ülke ekonomisi açısından hem de kanserde etkin bir tedavi açısından çok önemlidir. Biz her zaman şunu söylüyoruz, kanserde erken teşhis hayat kurtarır. Özellikle tüm halkımızın bu konuda duyarlı olmalarını beklemekteyiz” dedi. 

        Ayrıca Sağlık Müdürlüğümüz binası önünde ve bağlı sağlık tesislerimizin çeşitli yerlerinde 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nün anlamı ve kanserde erken teşhisin önemi, açılan stantlar ve çeşitli iletişim araçları ile halkımıza duyuruldu


GÖRSEL BASIN :https://www.youtube.com/watch?v=v5vXCBh-2-A&feature=youtu.be

YAZILI BASIN     :http://www.haberinsaati.com/hazarbaba-kayak-merkezinde-4-subat-dunya-kanser-gunu-etkinligi-duzenlendi/

                               https://www.elazigsonhaber.com/gundem/kanserle-mucadele-haftasi-nedeniyle-etkinlik-duzenlendi-h15817.html
  • IMG_2565.JPG
  • IMG_2534 d.jpg
  • IMG_2568.JPG
  • IMG_2561.JPG
  • IMG_2548.JPG
  • IMG_2639.JPG