overlay

Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Şehitlerimizin Çocuklarına Bisiklet Hediye Edildi

         Sağlık Bakanlığı’nca sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla başlatılan Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Projesi kapsamında İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilimizdeki şehitlerimizin 02-11 yaş grubu çocuklarına Bisiklet hediye edildi.

          İlimiz Valiliği öncülüğünde olmak üzere 06.03.2018 Salı günü Sağlık Müdürlüğümüz konferans Salonunda düzenlenen İl Sağlık Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen  programa; Elazığ Valisi Sayın Çetin Oktay KALDIRIM,  8.Kolordu Garnizon Komutan Vekili  Albay Kamil Burhan ÖZEL, Elazığ Belediye Başkan Vekili Mazhar AYAZ, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habib KORKMAZ, Adalet Komisyon Başkanı Mustafa ALÇIK ,Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Fevzi DÖNMEZ, Vali Yardımcısı Sayın Erkan KAÇMAZ, İl Jandarma Alay komutanı Albay Necip ÇAKIRCIOĞLU, Elazığ İl Emniyet Müdürü Doğan CANGÜL, Ak Parti İl Başkanı Ramazan GÜRGÖZE, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRBAĞ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat KENÇ, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Müdürlüğümüz  Hizmet Başkanları, diğer kurum müdürleri ve şehit aileleri katıldı.

          Programın açılış konuşması için kürsüye davet edilen İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT yaptığı konuşmada “Bizler hareketli hayatı desteklemek amacıyla, başta Sayın Valimizin öncülüğünde olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak şehit çocuklarımıza bisiklet hediye etmekten oldukça mutluluk duymaktayız. Bu çocuklar bize şehitlerimizin emanetleridir. Onlara göz bebeği gibi bakmak vefa borcumuzdur. Onlar bu ülkede bizler rahat ve huzurlu yaşayalım diye şehadete yürümüşlerdir. Allah onların şehadetlerini kabul etsin, Allah onlardan razı olsun. Şehadetleri önünde saygı ile eğiliyoruz. Teşrifleriniz ile bizi onurlandırdığınız için siz değerli şehit ailelerimize bir kez daha teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.         

        Daha sonra kürsüye davet edilen ve düzenlenen etkinlikten dolayı İl Sağlık Müdürlüğümüze teşekkür ederek konuşmasına başlayan ilimiz Valisi Sayın  Çetin Oktay KALDIRIM “Bu program ve çalışma takdire şayandır. Baş tacıdır ve kıymetlidir. Ülkemiz her kulvarda mücadele veriyor. Hem yurt içinde hem de yurt dışında terörle yoğun bir mücadele veriyor. Adeta bir kurtuluş savaşı ve Çanakkale ruhu ile tüm millet asil mücadelenin içerisinde yer alıyor. Bu açıdan bu aziz millet ve şehitlerimiz takdire şayandır. Afrin'de büyük bir mücadele veriliyor ve şehitlerimiz oluyor. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Allah onlara makamların en yücesini vermiştir. İnşallah ailelerine ve bizlere şefaatçi olurlar. Devlet olarak çocuklarımıza en güzel geleceği hazırlama noktasında bütün gayretimizi ve hizmetimizi gösteriyoruz. Bu anlamlı program için Sağlık Bakanlığımızı ve İl Sağlık Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. İnşallah daha sağlıklı, iyi donanımlı, maddi ve manevi daha iyi yetişmiş nesiller yetiştirmek adına, geleceğimizi ve hatta insanlığı emanet edeceğimiz bu gençlere bu tür programların katkı vereceğinden eminim. Bu ve benzeri hizmetlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

         Yapılan konuşmalardan sonra başta Sayın Valimiz Çetin Oktay KALDIRIM olmak üzere, protokol üyeleri tarafından şehitlerimizin çocuklarına  hediye edilen bisikletlerin dağıtımı ile program sona erdi.

GÖRSEL BASIN  :https://www.youtube.com/watch?v=6_Q2lchc4xg&feature=youtu.be

YAZILI BASIN     :http://www.haberturk.com/yerel-haberler/59051443-sehit-cocuklarina-bisiklet-hediye-edildi

                                   http://www.milliyet.com.tr/sehit-cocuklarina-bisiklet-hediye-edildi-elazig-yerelhaber-2638813/
                                   http://www.sanalbasin.com/sehit-cocuklarina-bisiklet-hediye-edildi-23951034
                                   https://www.elazigsonhaber.com/gundem/sehitlerimizin-cocuklarina-bisiklet-verildi-h17690.html
                                   http://www.haberelazig.com/haber-sehit-cocuklarinin-mutlu-gunu-16303.html • IMG_3198.JPG
 • 1-B.jpg
 • 2-B.JPG
 • 3-B.JPG
 • 4-B.JPG
 • 59051443_620x410.jpg
 • 5-B.JPG
 • IMG_3156.JPG
 • IMG_3164.JPG
 • IMG_3174.JPG
 • IMG_3185.JPG
 • IMG_3256.JPG
 • IMG_3311.JPG
 • IMG_3208.JPG
 • IMG_3256.JPG
 • cbfc3467-c4b8-4cab-b7b6-33cdc9fb3944.jpg