overlay

İl Sağlık Müdürlüğümüzden 29 Eylül Dünya Kalp Günü Etkinliği

29 Eylül Dünya Kalp Günü etkinlikleri kapsamında Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlıklı yaşamın teşviki, obezitenin önlenmesi ve fiziksel aktivitenin desteklenmesine yönelik bir etkinlik düzenlendi.

 03.10.2018 Çarşamba günü ilimiz Elazığ Belediyesi Kültür Park’ta  Sağlıklı Yaşam Aracı ve stant çalışması şeklinde düzenlenen etkinlikte, Kalp ve Damar Hastalığına yakalanma riskinden uzak durmak için farkındalığın arttırılması ve hasta olmamak için riskli davranışların olumlu davranışlara dönüştürülmesi  amacıyla çeşitli  materyaller dağıtıldı.

Kültür park çevresinde yürüyüş ile başlayan etkinliğe Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU, Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali ATAR, idarecilerimiz, çalışanlarımız ve çeşitli okullardan oluşan kalabalık bir öğrenci grubu katıldı.. Daha sonra günün önemine dikkat çekmek için genç öğrencilere  hareketli ve sağlıklı yaşam bilincini kazandırmak amacıyla spor eğitmenleri eşliğinde fiziksel aktiviteye yönelik günlük yaşam içinde olması gereken çeşitli egzersiz hareketleri yaptırıldı. Etkinlik sonunda standımızı ziyaret eden öğrencilere sağlıklı yaşamı özendiren çeşitli ikramlar ve hediyeler (elma, su, tişört, şapka, kalem seti, ağız-diş sağlığı seti) dağıtıldı.

Ayrıca 29 Eylül Dünya Kalp Günü nedeniyle Kardiyoloji Uzmanımız Dr. Koray KALENDEROĞLU’nun katılımıyla  yerel bir TV kanalında canlı yayın programı düzenlenirken, diğer yandan Kur'an Kurslarına yönelik düzenlenen halk eğitimleri kapsamında Kalp, Hipertansiyon, Obezite, Sağlıklı Beslenme, Fiziksel Aktivite, Tuz konularında bilgilendirme ve  farkındalık çalışmaları yapılarak, konu ile ilgili çeşitli broşürler dağıtıldı. 05.10.2018   

  • 2.JPG
  • 5.JPG
  • 8.JPG
  • 1.JPG
  • 20181003_112718.jpg
  • 20181003_113008.jpg