overlay

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit Polat’tan Organ Bağışında Bulunan Aileye Teşekkür Ziyareti

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Eylül ayında Müdürlüğümüze bağlı Fethi SEKİN şehir Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen ve organları bağışlanan 43 yaşındaki Aşkın KARAKAYA’nın  Kovancılar ilçesinde bulunan eşi Gülseher ve kızı Kübra KARAKAYA’yı ziyaret ederek,  “Teşekkür Belgesi” takdim etti.

08.11.2018 Perşembe günü gerçekleştirilen ziyarete, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ramazan GÜRGÖZE , Başkan Yardımcısı Dr. Cihan TEKİN ve Kovancılar İlçe Devlet Hastanesi Başhekimimiz Uzm. Dr. İzettin GÜNAY katıldı.

Ziyaretin, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası’nda yapılmasının ayrı bir önem kazandığını belirten İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, yaptığı açıklama da “ Bu gün evlerinde bizleri kabul ederek, ziyaretimize anlam katan değerli ailemiz, bilindiği üzere  Eylül 2018 tarihinde müdürlüğümüze bağlı Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen yakınlarının organlarını bağışlayarak, çok önemli ve bir o kadarda hayırlı olan bir karara imza atmış oldular. Almış oldukları karar neticesinde vatandaşlık görevlerini dini ve vijdanı duygularla birleştirerek ülkemizin çok hassas ve muhtaç olduğu bir konuda çok güzel bir örnek ve farkındalık oluşturdular” şeklinde konuştu.

Gülseher KARAKAYA’nın “ eşime organ bağışı yapılsaydı o yaşayacaktı, olmadı o başkalarını yaşattı” sözlerini anımsatan Doç. Dr. POLAT” ülkemizde 25.821 vatandaşımızın organ ve doku nakline ihtiyacı bulunmaktadır. Bu vatandaşlarımız umutla organ bağışı beklemektedirler. Bunu düşündükçe yapmış olduğunuz organ bağışının önemi takdire şayandır. Yapılan organ bağışı sonucu alınan karaciğer ve 2 kornea ülkemizin değişik yerlerinde organ bağışı bekleyen vatandaşlarımıza yaşam kaynağı oldu. Onlar yaşadıkları müddetçe sizlere dua ve mihnetle teşekkür edeceklerdir. Bunun tüm vatandaşlarımıza örnek olarak artmasını umut ediyorum. Bu vesile ile merhuma bir kez daha Allahtan rahmet, sizlere de başsağlığı ve sabır temenni eder, şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.09.11.2018

YAZILI BASIN    :
http://www.milliyet.com.tr/organ-bagisi-yapan-aileye-tesekkur-belgesi-elazig-yerelhaber-3145634/
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/64584322-organ-bagisi-yapan-aileye-tesekkur-belgesi
http://www.elaziz.com/elazigda_organ_bagisi_yapan_aileye_tesekkur_belgesiorgan_nakli_caiz_midir_muftu_sarikayadan_aci_haber16481.html
GÖRSEL BASIN  :

  • 3.JPG
  • 2.JPG
  • 1.JPG