overlay

Sağlık Müdürlüğümüzce Yeterli Dengeli Beslenme Ve Hareketli Yaşam Kurulu 14. Çalışma Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Sağlık Müdürlüğümüzce, Bakanlığımızın Obezite ile Mücadele ve Kontrol Programında belirlenen hedeflere ulaşmak üzere ülke genelinde başlatmış olduğu "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında Yeterli Dengeli Beslenme Ve Hareketli Yaşam Kurulu 14. Çalışma Toplantısı düzenlendi.

22.11.2018 Perşembe günü Müdürlüğümüze bağlı Şehit Mehmet Aygün Sağlıklı Hayat Merkezi’nde 14.ncü Çalışma Toplantısı olarak kayıtlara geçen ve Müdürlüğümüz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU Başkanlığında düzenlenen toplantıya; Hizmet Başkanlarımız, Başkan Yardımcılarımız,  İlgili Birim Sorumluları ve sağlık çalışanlarımız, Belediye Başkanlığı, Fırat Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Tarım ve Orman  Müdürlüğü, Aile Hekimleri Derneği,  Orman Bölge Müdürlüğü, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü’nden oluşan paydaş kurumların idareci ve temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Bakanlığımızca başlatılan program gereği ilimizde obezite ile  mücadele, konu ile ilgili yapılan çalışmalar, ileriye dönük planlamalar ve kurulun işleyişi hakkında sunumlar yapıldı ve obezite ile mücadelenin etkinliği hakkında çeşitli kararlar alındı.22.11.2018

  • 5.JPG
  • 4.JPG
  • 3.jpg
  • 2.JPG
  • 1.JPG