overlay

İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü Çalışanlarına Yönelik Sağlıklı Hayat Ve Beslenme Konulu Eğitim Programı

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ve kurum bünyesinde bulunan üretici kursiyerlere yönelik Sağlıklı Hayat konulu bir eğitim programı düzenlendi.

23.11.2018 Cuma günü Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen etkinliğe; Tarım ve Orman İl Müdürü Turan KARAHAN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Uzm. Dr. Ali ATAR, Birim Sorumlusu Uzm. Dr. İrem BULUT ve her iki kurumdan çalışanlar ve kursiyerler katıldı.

Kurum çalışanları ve katılımcılar tarafından ilgi ile takip edilen etkinlikte, kırsal alanda yaşayan kadınların sağlık hizmetlerine erişim koşulları, verilen hizmet kalitesinin iyileştirilerek sağlık düzeylerinin yükseltilmesi, üretici kadınlarımızın diğer alanlarda olduğu gibi sağlık alanında da bilinçlendirilmesi ve bu sayede yaşam kalitelerinin arttırılması konularında sunum ve bilgilendirme yapıldı.

Mobil Sağlık Aracımız ile stant çalışması şeklinde desteklenen etkinlik sırasında  çalışanlarımız tarafından  Sağlıklı Hayat ve Beslenme, Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Otizm, Kadına Yönelik Şiddet konularında çeşitli eğitim verilirken, öte yandan standımızı ziyaret eden katılımcılara yönelik ücretsiz yapılan Tansiyon,  Boy-Kilo ve Kan Şekeri ölçümü sonuçları da yine uzman doktorlarımız tarafından değerlendirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından üretici kadınların eğitimi, üretime katılması ve kırsal alanda güçlü konuma geçmeleri için tarımın çeşitli konularında hazırlanan projeli eğitimlerle bilinçlendirilmeleri ve üretime katılmaları için çalışmalar yapılmaktadır.24.11.2018

  • 7.jpg
  • 6.jpg
  • 5.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 2.jpg