overlay

Sağlık Müdürlüğümüz Ve Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi İşbirliği İle Fiziksel Aktivite Etkinliği

Sağlık Bakanlığı tarafından okullarda fiziksel aktiviteye teşvik etmek ve farkındalık oluşturmaya yönelik yapılan çalışmalar doğrultusunda İl Sağlık Müdürlüğümüz  ve ilimiz de pilot okullar arasında bulunan Elazığ Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi işbirliğinde Fiziksel Aktivite konulu bir etkinlik düzenlendi.

26.11.2018 Pazartesi günü Elazığ Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi kampüsünde düzenlenen ve ilk ders saatinden önce yapılan etkinliğe; Müdürlüğümüz,  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali ATAR, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birim Sorumlusu Uzm. Dr. İrem BULUT,  Birim çalışanlarımız, Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi Müdürü Murat KOÇ, Beden Eğitimi öğretmenleri Gökçen Güler ACAR ve Zülküf KAYA, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün katılımı ile 21 Haziran 2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğümüzde düzenlenen 13. Kurul Kararı gereği gerçekleştirilen etkinlik sırasında öğrencilere basit kültür fizik egzersizleri yaptırıldı. Okul Müdürü Murat KOÇ başta olmak üzere okul öğretmenlerinin de katıldığı aktivite de obezite, sağlıklı ve hareketli yaşamaya dikkat çekilerek, başlatılan uygulamanın kalıcı olması yönünde bilgi ve önerilerde bulunuldu.

İl Sağlık Müdürlüğümüzde 19 Kasım 2018 tarihinde 2.nci bir toplantı düzenlenmiş ve bu toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Elazığ’da pilot olarak seçilen okulların temsilcileri katılmıştı. Toplantıda; başlatılan uygulamanın ilimiz genelindeki bütün okullarda yaygınlaştırılması,  çocukları terletmeyecek basit kültür  fizik hareketlerinin her okulda haftanın 2 ya da 3 günü, 3-7 dakikalık olacak şekilde yaptırılması,  yapılacak olan fiziksel aktivitenin okul müdürlerinin inisiyatifi, okulun mevcut şartları, hava şartları doğrultusunda sınıf içinde veya bahçesinde, beden eğitimi veya ders öğretmeni eşliğinde uygulamaya konulması yönünde karar alınmıştı.26.11.2018

YAZILI BASIN :
http://www.milliyet.com.tr/ogrencilere-fiziksel-aktivite-etkinligi-elazig-yerelhaber-3178297/

https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/64967032-ogrencilere-fiziksel-aktivite-etkinligi#

http://www.haberelazig.com/haber-ogrencilere-fiziksel-aktivite-etkinligi-19234.html
  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 6.JPG