overlay

İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından “İntiharı Önleme İl Kurulu Toplantısı” Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilimizde meydana gelebilecek intihar vakalarının önüne geçmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak üzere “İntiharı Önleme İl Kurulu Toplantısı” düzenlendi.

28.11.2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüz Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya;  Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali ATAR, Birim Sorumlularımız Dr. Birsen ADEMOĞLU, Dr. Bilgin TOPÇU,  Elazığ Belediye Başkanlığı, Fırat Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Müftülüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Aile Hekimleri Derneği’nden temsilciler ve çalışanlarımız katıldı.

Başkan Yardımcımız Uzm. Dr. Ali ATAR’ ın açılış konuşması ve sunumuyla gerçekleştirilen toplantı da,   ilimizin intihar verileri üzerinde karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu. Ayrıca toplantıya katılan kurul üyeleri tarafından intiharın azaltılması, önlenmesi ve farkındalığın artırılmasına yönelik olarak sağlık personeli, asayiş birimleri ve kolluk kuvvetleri basta olmak üzere kamu personeline, rehber öğretmenlere,  din görevlileri ve yerel yöneticilere (Muhtarlar Belediye Başkanları vb) eğitim verilmesi ve intihar girişimde bulunanların aile hekimleri vasıtasıyla değerlendirilerek, değerlendirme sonuçlarının İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından  ilgili kurumlarla paylaşılmasına karar verildi.