overlay

Müdürlüğümüz ve Hastane Çalışanlarımıza İşaret Dili Eğitimi Verildi

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından kurumumuz ve bağlı hastanelerdeki sağlık çalışanlarına yönelik  “İşaret Dili Eğitimi” verildi.

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince Müdürlüğümüz, Kamu Hastaneleri Hizmet Başkanlığı’na bağlı Eğitim Birimi ile Elazığ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü iş birliğinde olmak üzere 2018 yılında gerçekleştirilen eğitim programına 27 çalışanımız katıldı.

Müdürlüğümüze bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi ile Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde olmak üzere 2 grup halinde verilen eğitimler sırasında engelliler ile çalışanlar arasında etkili iletişim kurabilmek, sağlık hizmeti erişimini kolaylaştırmak ve oluşabilecek iletişim sorununu ortadan kaldırmaya yönelik teorik ve pratik sunumlar yapıldı. Etkinlik sonunda eğitim programını başarıyla tamamlayan müdürlüğümüz ve hastane çalışanlarına sertifikaları verildi.

Sertifika almaya hak kazanan sağlık çalışanlarımız, engelli vatandaşlarımızın sağlık tesislerimizdeki hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanmaları, sağlık problemlerini etkin bir şekilde anlatmalarında kolaylık sağlamaları, tedavilerinin ivedilikle yapılması ve engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmet kalitemizin arttırılmasında etkin bir rol alacaklardır. Bu amaçlar doğrultusunda personelimize yönelik verilecek olan işaret dili eğitimi 2019 yılında da devam edecektir. 07.01.2018

YAZILI BASIN     :
https://www.gunisigigazetesi.net/elazig-guncel/hastane-calisanlarina-isaret-dili-egitimi-h30.html
http://www.el-aziz.com/il_saglik_mudurlugunden_isaret_dili_egitimi_haber16729.html

GÖRSEL BASIN :
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 5.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg