overlay

İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Türk Kızılay'ı İşbirliğinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Türk Kızılay’ı Elazığ Şubesi işbirliği ile sağlık çalışanlarına ve vatandaşlara yönelik kan bağışı etkinliği düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi poliklinikler girişinde kan vermenin önemini vurgulamak ve farkındalık oluşturmak üzere düzenlenen etkinlik, 21-22 Ocak 2019 tarihleri arasında olmak üzere 2 gün sürecek.

Mobil kan bağış aracı ve sağlık ekipleri eşliğinde düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT “Kızılay’ın hizmetlerini sorunsuz devam ettirebilmesi için kan stoklarının yeterli miktarda olması gerekmektedir Kış aylarına bağlı kan stoklarında yaşanan azalma nedeniyle müdürlüğümüz ve Türk Kızılay’ı Elazığ Şubesi işbirliği ile böyle bir etkinlik düzenlenmiştir. Yapılacak her kan bağışı bir hayat kurtarır. Kan vermek her sağlıklı insanın halkına, devletine ve insanlığa  karşı sorumluluğudur.  Aynı zamanda düzenli aralıklarla kan vermek bireyin kendi sağlığına da önemli faydalar sağladığını artık hepimiz biliyoruz. Kan bağışında bulunmak insanı hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatlatıyor. Kan sürekli bir ihtiyaçtır ve gönüllülük esasına dayanmaktadır. Her gün çevremizdeki iletişim araçlarıyla kan ihtiyacı anonslarını duymaktayız. Unutmayalım ki bir gün bu ihtiyaç sahibi biz veya bir yakınımız da olabilir.  Sağlığı yerinde olan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere hastaneye gelen tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. Bu konuda desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza ve çalışanlarımıza şimdiden teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim” şeklinde ifade etti. 22.01.2019

YAZILI BASIN   :
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/66275224-kan-bagisina-saglikcilardan-destek
http://www.el-aziz.com/saglik_mudurlugu_ve_turk_kizilayindan_kan_bagisi_etkinligi_haber16818.html
http://www.habergazetesi.com.tr/haber/5430337/kan-bagisina-saglikcilardan-destek
GÖRSEL BASIN :


  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 8.JPG
  • 2.JPG
  • 1.JPG