overlay

Beyyurdu Rehabilitasyon Merkezindeki Vatandaşlar Sağlık Taramasından Geçirildi

İl Sağlık Müdürlüğümüz ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen bir etkinlik kapsamında Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde kalan vatandaşlara yönelik ağız,  diş ve göz sağlığı taraması yapıldı.

Ağız Diş ve Göz hastalıkları uzmanı hekimlerimizin katılımı ile 07.02.2019 Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinliğe Müdürlüğümüz, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Yavuz ORUÇ, Başkan Yardımcısı Abdulkadir ÜNAL, Uzman olarak görev yapan Dr. Bilgin TOPÇU,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat KENÇ , kurum idarecileri ve sağlık çalışanları katıldı.

7 -8 Şubat 2019 tarihleri arasında olmak üzere 2 gün devam edecek olan etkinliğin ilk gününde Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde kalan 60 hastanın ağız diş ve göz sağlığı taraması yapıldı.

Vatandaşlarımızın göz sağlığı ile ilgili şikayetlerini yakından takip ederek, Göz Hastalıkları Uzmanı ile birlikte hasta muayenesine katılan Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanımız Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Yavuz ORUÇ, düzenlenen etkinlik hakkında bir açıklama yaptı. Uzm. Dr. ORUÇ açıklamasında “ Kurumsal olarak elimizden ne geliyorsa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğümüz bünyesinde hizmet alan insanlara destek olacağız. Bu tür taramalarımız belli periyotlarla devam edecek” şeklinde konuştu.08.02.2019

YAZILI BASIN :
http://www.haberelazig.com/haber-60-hastaya-goz-ve-dis-sagligi-taramasi-yapildi-19752.html

http://www.sondakika23.com/Hbr-75046-60-hastaya-goz-ve-dis-sagligi-taramasi-yapildi.html

  • 7.JPG
  • 4.JPG
  • 6.JPG
  • 3.JPG
  • 5.JPG
  • 2.JPG
  • 1.JPG