overlay

Elazığ Öğrenme Şenlikleri Sergisinde Sağlıklı Hayat Standı İle Yer Aldık

Elazığ Valiliği koordinasyonunda olmak üzere İl Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen  "Öğrenme Şenlikleri" sergisinde İl Sağlık Müdürlüğü olarak Sağlıklı Hayat standı ile yer aldık.

Eski Valilik binası önünde düzenlenen ve açılışına ilimiz Vali Yardımcıları Uhut Emre KOYUNCU ile Mehmet Fevzi DÖNMEZ başta olmak üzere Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan ARSLAN, özel ve resmi kurum yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Sağlık Müdürlüğümüzce 3 gün sürecek olan sergideki ziyaretçi yoğunlu dikkate alınarak daha çok vatandaşa ulaşmak üzere stant açıldı. Birim sorumlusu hekimlerimiz gözetiminde olmak üzere Sağlıklı Hayat Merkezimizdeki diyetisyenlerimiz ve Obezite birimi çalışanlarımız tarafından yapılan stant çalışmasında vatandaşlara yönelik boy-kilo ölcümü, Beden Kitle İndeksi, sağlıklı beslenme, obezite, ketem, kanser taramaları ve diğer koruyucu hizmetler ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Kalıcı ve etkin bir farkındalık oluşturmak üzere el broşürleri ile desteklenen standımız hafta boyunca devam edecektir.26.06.2019

  • 1.JPG