overlay

Motosikletli Kadın Gülçin Söğüt’ Ten "Kanser Farkındalık Turu"

Dünya turuna çıkarak 55 ülkede motosikletiyle 70 bin kilometre yol kateden, mola vermek için geldiği İstanbul'da yakalandığı meme kanserini yenen Gülçin SÖĞÜT, kansere karşı farkındalık oluşturmak üzere Elazığ'a geldi

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından müdürlüğümüze bağlı Şehit Mehmet AYGÜN Sağlıklı Hayat Merkezi’nde düzenlenen bir etkinliğe eşi Ferry Schouten ve Elazığ Motosiklet Ve Motor Sporları Kulübü ekipleri eşliğinde katılan katılan Gülçin SÖĞÜT, yakalandığı meme kanserini nasıl yendiği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

19.07.2019 Cuma günü düzenlenen ve çok sayıda basın mensubunun takip ettiği etkinliğe Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU, Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali ATAR, Birim Sorumlusu Uzm. Dr. Berrak YILDIRIM AKSAKAL ve çalışanlarımız katıldı.

Etkinlik kapsamında İl Sağlık Müdürlüğümüzce Sağlıklı Hayat Merkezleri ve Ketem Birimlerinde yürütülen Kanser çalışmaları hakkında bilgi veren Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU, Müdürlüğümüze bağlı Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi  (KETEM), Sağlıklı Hayat, Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde ücretsiz olarak yapılan  taramalar ve erken teşhisin önemine vurgu yaparak, faaliyetlerimiz hakkında açıklamalarda bulundu.

Daha sonra "Erken Farket Sen Kazan" sloganıyla Türkiye’yi gezdiklerini belirten Gülçin SÖĞÜT “ şimdiye kadar 13 il gezdik. Hollandalı eşimle meme kanserine karşı farkındalık yaratmak için yola çıktık. Ziyaret ettiğimiz illerde insanlarla diyalog kuruyoruz. Daha çok köy ve kasabalarda kalmaya çalıştık. Kadınlarla sohbet ederek onlara kanser çeşitlerini anlatmaya çalıştık." dedi.

Yollarda kanser hastası birçok kişiyle görüştüğünü aktaran SÖĞÜT kanserin korkulacak bir şey olmadığını, istendiği takdirde üstesinden gelinebileceğini hastalara anlattıklarını belirtti.

Gülçin SÖĞÜT’ün eşi Schouten ise eşinin tedavi döneminde zorlu süreçlerden geçtiklerini ifade ederek, "Tedavi süreci başladı eşimi neredeyse kaybediyordum. O süreçte eşime ne destek gerekiyorsa verdim. Eşim ile ben de saçlarımı kazıdım. Ama inandığımız için o süreçleri geri bıraktık ve şu an yollardayız." ifadelerini kullandı. 21.07.2019

YAZILI BASIN       :
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/70597597-kansere-dikkat-cekmek-icin-motosikletle-turkiyeyi-geziyorlar
https://elazighaber23.com/kansere-dikkat-cekmek-icin-motosikletle-turkiye-yi-geziyorlar/3712/
https://www.star.com.tr/yerel-haberler/motosikletli-kadindan-kanser-farkindalik-turu-3835581/
https://www.karar.com/elazig/kansere-dikkat-cekmek-icin-motosikletle-turkiyeyi-geziyorlar-1274157
GÖRSEL BASIN     :

  • 10.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 6.JPG
  • 8.JPG
  • 9.JPG