overlay

İl Sağlık Müdürlüğümüzde Riskli Gebeliklerin Yönetimi Ve Önlenmesi Konulu Toplantı

Ülkemizde 2003 yılından bu yana uygulanmakta olan Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında anne ve bebek ölümlerinin düşürülmesinde elde edilen başarının korunması ve daha da ileriye taşınmasına yönelik olarak İl Sağlık Müdürlüğümüzde “Riskli Gebeliklerin Yönetilmesi/ Önlenmesi”  konulu bir toplantı düzenlendi.

23.07.2019 Salı Günü Müdürlüğümüzde düzenlenen toplantıya İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT başta olmak üzere hizmet başkanlarımız, ilimizdeki özel ve kamuya ait hastanelerin Başhekimleri, Kadın Doğum Kliniği sorumlu hekimleri, mesul müdürler, birim sorumluları ve Başhemşireler katıldı.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Birim  sorumlusu Uzm. Dr. Berrak YILDIRIM AKSAKAL’ ın sunum ve istatistiki bilgilendirmeleri eşliğinde gerçekleşen toplantıda; doğum öncesi, doğum, doğum sonu ve acil obstetrik bakım hizmetlerinin güçlendirilerek tüm doğumların güvenli koşularda hastanede gerçekleştirilmesinin önemine vurgu yapıldı. Ayrıca ilimizde Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde Riskli Gebelik Polikliniklerinin aktif olarak hizmete sunulması ve tüm hastanelerimizde primer sezaryen oranlarının azaltılmasına yönelik olarak çalışmalara devam edilmesi yönünde karar alındı.24.07.2019

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg