overlay

İl Sağlık Müdürümüzün 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922'de Mustafa Kemal Atatürk'ün Başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak üzere 1926 yılından bu yana her yıl 30 Ağustos günü kutlanan Ulusal Bayramımızdır.

Asırlardır hür yaşayan Milletimiz, bağımsızlığına göz dikenlere karşı 30 Ağustos'ta yeni bir destan yazmış ve kendisi için biçilen kefeni parçalamıştır. Yokluklara rağmen azimle, inançla, birlik ve beraberlik içinde yekvücut olarak toprağını nasıl müdafaa edeceğinin canlı bir örneği olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ile aziz milletimiz, vatan topraklarının işgal edilemeyeceğini, ezanların asla dindirilemeyeceğini ve şanlı  bayrağımızın ilelebet göklerden indirilemeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir.

Bu vesileyle bu onurlu tarihi bizlere armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Taarruz’ un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ederken, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diler, vatandaşlarımızın ve güvenlik güçlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’ nı en içten dileklerimle kutlarım.

                                                                              Doç. Dr. Cahit POLAT

                                                                                  İl Sağlık Müdürü