overlay

İl Sağlık Müdürlüğümüzden 3 – 9 Kasım Organ Bağışı Haftası Etkinlikleri

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 3 – 9 Kasım Organ Bağışı haftası kapsamında organ bağışına dikkat çekmek, organ bağışı bekleyen vatandaşlarımıza umut kapısı olmak ve bu konuda halkımızı bilinçlendirmek üzere çeşitli etkinlikler düzenlendi.

2-3 Kasım 2019 tarihleri arasında vatandaşlarımızı yoğun olduğu Alış veriş merkezlerinde gerçekleştirilen etkinliklere idarecilerimiz, müdürlüğümüz ve müdürlüğümüze bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Organ Nakil Birimi Koordinatörleri, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve çalışanlarımız katıldı.

Kalıcı bir farkındalık için stant çalışması şeklinde gerçekleştirilen ve 523 vatandaşımızdan organ bağışının alındığı etkinlikler sırasında katılımcılara organ bağışının tıbbi boyutunun yanı sıra dini boyutuna ilişkinde sunumlar yapılarak, organ bağışının önemine vurgu yapıldı ve konu temalı el broşürleri dağıtıldı.

Yaşam umudunu kaybetmekte olan hastalarımız için yeni umut pencereleri açmak amacıyla planlanan çalışmalarımız kapsamında 5 Kasım 2019 Salı günü Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde stant çalışması yapılacaktır. Ayrıca organ bağışı hakkında daha geniş kitlelere ulaşmak üzere aynı gün saat 19.oo’da ilimizdeki yerel bir tv kanalında gerçekleştirilecek olan canlı programla vatandaşlara organ bağışının önemi anlatılacaktır.

Ülkemizde 25 bin vatandaşımız organ bağışı beklemekte ve her yıl binlercesi organ bağışı beklerken yaşamını yitirmektedir. Tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalarımızın sayısı dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün artmaktadır. Organ bağışı ve nakli sayılarının yetersizliği, son dönem organ yetmezliği nedeniyle tedavi görmekte olan birçok hastanın organ beklerken hayatını kaybetmesine neden olmaktadır.04.11.2019

YAZILI MEDYA     :
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/73131145-elazigda-organ-bagisi-haftasi
https://www.iha.com.tr/elazig-haberleri/elazigda-organ-bagisi-haftasi-2442268/
https://www.gunisigigazetesi.net/elazig-guncel/organ-bagisi-haftasi-etkinlikleri-h74313.html

GÖRSEL MEDYA :

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 156594,organ-bagisi-haftasipng - Kopya.png