overlay

İl Sağlık Müdürlüğümüzden Öğretmen Ve Muhtarlara Yönelik Temel İlk Yardım Eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında acil çağrı ve ilkyardım konusunda farkındalığı arttırmak ve toplumsal bilinçlendirme oluşturmak üzere öğretmen ve muhtarlara yönelik  Temel İlk Yardım Eğitimi programı düzenlendi.

04.11.2019 Çarşamba günü Müdürlüğümüz konferans salonunda düzenlenen eğitim programına İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT başta olmak üzere Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Ramazan GÜRGÖZE, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU, İl Ambulans Servisi Başhekimimiz Dr. Hatice YILDIRIM, ilgili çalışanlarımız ile öğretmen ve muhtarlardan oluşan yaklaşık 80 kişilik bir grup katıldı.

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT ve Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Ramazan GÜRGÖZE’ nin ilk yardımın önemini belirten açılış konuşmalarıyla başlayan eğitim sırasında katılımcılara;  sağlık ekibi olay yerine intikalinden önce kalbi ve solunumu durmuş kişilere nasıl müdahale edileceği, çok basit ilk yardım teknikleriyle bir kişinin hayatının nasıl kurtarılabileceği, büyük sakatlıkların nasıl önlenebileceği, yabancı cisimlerle boğulma ve kanama durumlarında uygulanacak ilkyardım teknikleri görsel slayt ve uygulamalı pratikler eşliğinde anlatıldı.

İlk yardım konusunda katılımcılardan soru alınarak, soru cevap şeklinde devam eden eğitim programında  İl Sağlık Müdürlüğümüz, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri’ne bağlı UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi)  Birimi tanıtılarak, çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunuldu ve program sonunda katılımcılara “Katılım Belgesi” verildi.05.12.2019

YAZILI BASIN    :
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/73905700-elazigda-muhtar-ve-ogretmenlere-ilk-yardim-egitimi
https://www.iha.com.tr/elazig-haberleri/elazigda-muhtar-ve-ogretmenlere-ilk-yardim-egitimi-2469141/
https://www.karar.com/elazig/elazigda-muhtar-ve-ogretmenlere-ilk-yardim-egitimi-1404797
http://www.habersitesi.com/elazigda-muhtar-ve-ogretmenlere-ilk-yardim-egitimi-618797h.htm
https://www.elazigsonhaber.com/gundem/elazig-da-muhtar-ve-ogretmenlere-ilk-yardim-egitimi-h55102.html
https://www.haberler.com/elazig-da-muhtar-ve-ogretmenlere-ilk-yardim-12687870-haberi/
GÖRSEL BASIN:

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG