overlay

İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Bebek Ölümleri Yıllık İl Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ülkemizde önemli bir halk sağlığı sorunu olan bebek ölümleri ve temel faktörlerinin ele alındığı bir toplantı düzenlendi.

23.01.2020 Perşembe Müdürlüğümüz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı  Çocuk, Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından Sağlık Müdürlüğümüz toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU, Fırat Üniversitesi Hastanesi Neonatoloji ABD öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa AYDIN, Müdürlüğümüz ve sağlık tesislerimizin idarecileri, birim sorumlusu hekim ve ilgili çalışanlarımız katıldı.

Bebek ölümlerini mevcut seviyeden daha da aşağıya çekmek ve ölümlere neden olan etmenlerin tespit ederek çözümüne yönelik yeni programları hayata geçirmek üzere düzenlenen toplantıda; ilimizin 2019 yılı bebek verilerinin analizi yapılarak, ilde tespit edilen sorunların değerlendirilmesi ve alınması gereken önlemler hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Ayrıca Sağlık Bakanlığının 2018/7 Sayılı Bebek Ölümleri İzleme Sistemi Genelgesinde yer verilen bir önceki yıl bebek ölümleri verileri dikkate alınarak,  yerel düzeyde bebek ölümlerinin önlenmesine yönelik çeşitli kararlar alındı ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.23.01.2020

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG