overlay

İl Sağlık Müdürümüz Doç.Dr.Cahit Polat Sağlık Çalışanlarına Tahsis Edilen Harput Kız Öğrenci Yurdunu Gezdi

Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi ilimizde de her türlü riski göze alarak fedakârca çalışmaya devam eden ve ailelerini riske atmamak için görev yaptıkları hastanelerden evlerine gitmek istemeyen sağlık çalışanlarına  Fırat Üniversitesi yerleşkesi içeresinde bulunan Harput Kız Öğrenci yurdu tahsis edildi.

İlimiz Valisi Sayın Çetin Oktay KALDIRIM’ın girişim ve talimatları doğrultusunda tahsis edilen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı 360 odalı Harput Kız Öğrenci Yurdu, bin 118 kişilik kapasiteye sahip bulunmaktadır.

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Kamu, üniversite ve özel hastanelerde görev yapan her türlü sağlık çalışanlarının kullanımına sunulan yurtta incelemelerde bulundu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN ile birlikte Harput Kız Öğrenci Yurdu’nu gezen İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr.  POLAT yaptığı açıklama da “ Korona virüsle mücadele kapsamında devlet olarak tüm kurumlarla bu süreci yürütmekteyiz. Tabii ki tüm kurumlar burada üzerine düşen görevi yapmakta. Burada en çok iş sağlık camiasına düşüyor. Bu anlamda Valilik öncülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte Elazığ’da Harput kampüsünde 360 kişilik bir yer sağlık çalışanlarımıza tahsis edildi. Bu tür tedbirlerin alınması biz sağlık çalışanlarımızın daha rahat bir ortamda istihdam etmemiz ve onların moral motivasyonunu, gücünü daha da arttıracaktır. Bu iş sadece sağlıkçılarla olmaz, vatandaşların özellikle devletimizin Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilim Kurulunun uyarılarına özellikle çok dikkat etmesini istirham ediyorum. Kamu, üniversite ve özel sektörde çalışan bütün sağlık çalışanlarını hiçbir ayrım yapmadan, burada misafir edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere ilimizde  hizmet vermekte olan  Ballıca ailesine ait Elazığ Park Dedeman Oteli’de yine bir süre önce sayın Valimiz Çetin Oktay KALDIRIM’ın girişimleri sonucu Nisan ayı sonuna kadar sağlık çalışanlarına tahsis edilmişti.04.04.2020

YAZILI BASIN     :
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/76907239-korona-virusle-mucadele-eden-saglik-calisanlarina-yurt-tahsis-edildiulke-genelinde-oldugu
https://www.bizimsakarya.com.tr/genel/korona-virusle-mucadele-eden-saglik-calisanlarina-yurt-tahsis-edildi-h107679.html
http://www.haberalanya.com.tr/genel/korona-virusle-mucadele-eden-saglik-calisanlarina-yurt-tahsis-edildi-h92828.html
GÖRSEL BASIN  :

  • 1.png
  • 1-A.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg