overlay

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit Polat Koronavirüs İle Mücadeledeki Olumlu Havaya Karşı Vatandaşları Uyardı

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de salgının kontrol altına alınmaya başlandığını belirterek,  koronavirüs tedbirlerini elden bırakmamaları, rehavete kapılmamaları ve görülmeye başlayan iyileşme havasına aldanmamaları konusunda vatandaşlarımızı uyardı.

Ülke genelindeki vaka sayısında düşüşün yaşandığını belirten Doç. Dr. POLAT”  Koronavirüs ile mücadelede yeni bir döneme giriyoruz. Bu iyileşmenin sürdürülmesinde hepimize önemli görevler düşmektedir. Bu süreçte sağlık çalışanlarımızın hayatları pahasına canla başla çalışmaları yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın takdirini kazanmıştır. Bu noktaya geldikten sonra bu emeklerin heba edilmesine müsaade edilmemelidir. Ülkemiz bu mücadeleyi diğer ülkelere nazaran en az vaka sayısı ve kayıpla sürdürmektedir” dedi.

Başarının bireysel tedbirlere bağlı olduğunu önemle vurgulayan Doç. Dr. Cahit POLAT” Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda davranılması gerekmektedir. Öncellikle sosyal mesafeye dikkat edilmedir. Maske takılması gereken alanlarda maske takılmaya devam edilmelidir. Vatandaşlarımız zorunlu haller dışında evden çıkmamaya özen göstermelidir. Ülke genelinde normalleşme için alınan ve uygulamaya konulacak olan kurallara uymamız önem arz etmektedir. İlimizdeki vaka ve hasta sayısının düşük olması vatandaşlarımızın gayreti sayesinde olmuştur. Halkımızın bundan sonra da bu gayreti göstererek sağlık çalışanlarımıza yardımcı olacaklarından şüphemiz yoktur. Gevşemeyelim ve kuralları elden bırakmayalım. Bu salgını sizlerin güç ve kararlığınızla aşacağız. Emek ve katkılarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.11.05.2020


YAZILI BASIN     :
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/77849617-doc-dr-polattan-normallesme-surecinde-rehavete-kapilmayin-uyarisi
https://www.iha.com.tr/elazig-haberleri/doc-dr-polattan-normallesme-surecinde-rehavete-kapilmayin-uyarisi-2601975/
https://www.elaziginsesi.com/vatandaslar-tedbirleri-elden-birakmasin/10777/
https://sondakika23.com/elazig-il-saglik-muduru-polat-vatandaslari-uyardi/83222/

GÖRSEL BASIN   :