overlay

Koronavirüs İle Mücadele Eden Sağlık Çalışanları İçin Hatıra Ormanı Oluşturuldu

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Koronavirüs ile mücadelede aktif görev alan sağlık çalışanları adına Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Harput Kız Öğrenci Yurdu kampüs alanında oluşturulan hatıra ormanı etkinliğine katılarak, fidan dikti.

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Koronavirüs ile mücadele kapsamında gece gündüz demeden her türlü gayreti gösteren ve salgın nedeniyle evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına vefa göstermek, moral  ve motivasyon sağlamak üzere öğrenci yurdu kampüsü alanına 400 çam fidan dikilerek, hatıra ormanı oluşturuldu.Dikilen her bir çam fidesinin gövdesine bir sağlık personelin ismi verilerek künye takıldı.

400 çam fidanının toprakla buluştuğu hatıra ormanı  Valilik, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe Vali Yardımcısı Abdulkerem ABASOĞLU, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Orman Bölge Müdürü M. Salih ÇETİNER Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN ve yurtta kalan sağlık çalışanları katıldı.

Kovid-19 ile mücadelede ülke olarak dünyaya örnek olacak bir süreç yürütüldüğünü belirten İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, yaptığı açıklamada“ Normalleşme sürecinde hiç kimsenin rehavete kapılmaması ve bugüne kadar uygulanan tedbirlere harfiyen uyması gerektiğini” söyledi.

Doç. Dr. POLAT “ Bilim Kurulunun, Sağlık Bakanlığının önerilerine, tavsiyelerine uymamız gerekiyor. Hatta zorunlu olmadıkça evden çıkmamalıyız. Bu süreç gerçekten kolay elde edilmedi. Devletimizin, Sağlık Bakanımızın çok emeği oldu, bu emekler inşallah heba olmaz. Bu süreçte en büyük pay sağlık çalışanlarına ait. Sağlık çalışanları bizim için çok değerli. Onların motivasyonunu artırmak için hatıra ormanı oluşturduk" şeklinde ifade etti.

Etkinlik sırasında Koronavirüs ile mücadelede gösterdikleri fedakarlık ve gayretleri nedeniyle sağlık çalışanlarına teşekkür eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN” 1118 kapasiteli yurdumuzda yaklaşık 1 aydır sağlık çalışanlarımızı misafir ediyoruz. Onların daha mutlu ve motive olması adına burada tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Cefakar sağlıklı personellerinin adını yaşatacak bir hatıra ormanı oluşturduklarını söyledi.13.05.2020

YAZILI BASIN     :
https://www.haberler.com/elazig/gundemi/elazig-da-kovid-19-ile-mucadele-eden-saglik-3.htm
http://www.afyonanahaber.com.tr/elazigda-kovid-19-ile-mucadele-eden-saglik-calisanlari-icin-400-fidan-dikildi-86711h.htm
https://www.timeturk.com/elazig-da-kovid-19-ile-mucadele-eden-saglik-calisanlari-icin-400-fidan-dikildi/haber-1474916
https://www.iha.com.tr/elazig-haberleri/elazigda-saglik-calisanlari-icin-hatira-ormani-2603585/
GÖRSEL BASIN   :


  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 1.jpg
  • 77899363_620x410.jpg