overlay

İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Afet Ve Acil Durum Konulu Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Yerel Düzey Sağlık Hizmet Grubu Operasyon Planı kapsamında Afet ve acil durumlara müdahale düzeyinin artırılması, afet hazırlık süreçlerindeki performansların ölçülmesi ve operasyon sırasında olası eksikliklerin tespit edilmesine yönelik “Afet ve Acil Durum Değerlendirmesi”  konulu toplantı düzenlendi.

25.06.2020 Perşembe günü Müdürlüğümüz toplantı Salonu’nda düzenlenen değerlendirme toplantısına Hizmet Başkanlarımız, Başkan Yardımcılarımız, Afet ve UMKE  birim sorumlusu ve çalışanları katıldı.

Afet ve UMKE birim sorumlusu Yalçın ÖNGÖREN’in sunumu eşliğinde gerçekleştirilen toplantıda 24 Ocakta ilimizde meydana gelen depremde Afet ve UMKE ekiplerimiz tarafından yürütülen çalışmalarının yanı sıra halen devam etmekte olan pandemi süreci ile ilgili alınan önlemlerin genel bir değerlendirmesi yapıldı. Deprem sırasında ekiplerimizin göstermiş olduğu performansın gerek Sağlık Bakanlığı ve gerekse de Türkiye’nin 77  ilinden Elazığ’a gelerek arama ve kurtarma çalışmalarına katılan UMKE ve 112 ekipleri tarafından büyük beğeni aldığının altı çizildi. Alınan olumlu geri bildirim ve dönüşlerin de ekiplerimize moral ve motivasyon sağladığı ayrıca dile getirildi.

Kurumsal ve personel yeterliliği açısından deprem öncesi ve sonrasının pandemi süreci ile birlikte eksikliklerimizi görmede imkan sağladığının öne çıktığı toplantıda bir açıklama yapan Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Ramazan GÜRGÖZE “Allah Ülkemize, milletimize ve ilimize bir daha böyle bir deprem ve içinde bulunduğumuz pandemi afetini yaşatmasın. Bunun yanında Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu süreçleri başarıyla yürüttüğümüzü ve herhangi bir eksikliğimizin olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çalışmalarından dolayı Afet ve UMKE birimi ekiplerimize teşekkür ederim” dedi.26.06.2020

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg