overlay

İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Kontrol Programları 3. İl Kurulu Toplantısı Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından, Bakanlığımızın ülke genelinde Kronik Hastalıklar ve Risk Faktörleri ile mücadele amacıyla uygulamaya koyduğu “Türkiye Kronik Hava Yolu, Böbrek, Kas ve İskelet Sistemi, Kalp ve Damar Hastalıkları ve Sağlıklı Yaşlanma Eylem Planı Uygulama önleme ve Kontrol Programı“ konulu  İl Kurulu Toplantısı düzenlendi.

24.07.2020 Cuma günü Müdürlüğümüz Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya; İdarecilerimiz, Belediye Başkanlığı,  İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü ve Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Müdürlüğümüze bağlı Birimlerin sorumlu hekim ve idarecileri ile çalışanlarımız katıldı.

3.nci İl Kurulu olarak düzenlenen toplantıda eylem planlarında yer alan aktivitelerin takibi, Kronik Hastalıklar ve risk faktörleri ile mücadele, kurumlar arası koordinasyonunun sağlanması konuları ele alınırken, kurul üyeleri tarafından gündeme getirilen diğer konular hakkında da çeşitli öneriler sunularak, karşılıklı görüş alış verişinde  bulunuldu. 24.07.2020

 

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG