overlay

Yeterli Ve Dengeli Beslenme Ve Hareketli Yaşam Kurulu 18. Çalışma Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Türkiye Obezite ile Mücadele ve Kontrol Programında belirlenen hedefler kapsamında ilimizde obezite ile mücadele faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütmek ve takip etmek üzere “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı"  toplantısı düzenlendi.

Pandemi kuralları çerçevesinde Video Konferans olarak Müdürlüğümüz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU başkanlığında düzenlenen toplantıya; Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimliği, Belediye Başkanlığı, Fırat Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Aile Hekimleri Derneği’nden yetkililer katıldı.

Elazığ Yeterli, Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulunun 18’ncisi olarak  gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı çerçevesinde kurul üyelerimize yürüttüğümüz programlarlar ve merkezimizin işleyişi hakkında sunum yapıldı. İlimizde pandemi kapsamında obezite ile mücadeleye kararlılıkla devam edilmesi, mevcut çalışmaların değerlendirilmesi ve  ileriye dönük eylem planı ele alınırken, kurul üyeleri tarafından gündeme alınan konular ve öneriler üzerinde de karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu.  18.12.2020  • 1.jpg
  • 2.jpg