Elazığ Valisi Erkaya Yırık İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit Polat İle Birlikte Depremzede Yaralıları Hastanede Ziyaret Etti
28 Aralık 2020

Elazığ Valisi Sayın Erkaya YIRIK, beraberinde bulunan İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT ile birlikte müdürlüğümüze bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ nde tedavileri devam eden depremzede yaralıları ziyaret etti.

27.12.2020 Pazar günü saat 09.37’de ilimizde meydana gelen 5.3 büyüklüğünde ki  deprem sonucu 80 kişi yüksekten düşme, korku ve panik sonucunda hastaneye başvurdu. Hastaneye başvuran 80 kişiden 74’ü taburcu olurken 6’sının tedavisi halen devam ediyor.

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT ve hastane yetkililerinden tedavileri devam eden yaralıların sağlık durumları hakkında bilgi alan Vali YIRIK, yaralılar ve aileleri ile görüşerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Vali Erkaya YIRIK konuşmasında " Dün elim bir deprem hadisesi yaşadık. Saat 09:37’de meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremde hamdolsun ki can kaybımız yok. Tabi ki depremin heyecanıyla içgüdüsel olarak vatandaşlarımız bulunduğu ortamdan uzaklaşırken düşme, ayağını burkma suretiyle bir takım sıkıntılar yaşadı. Toplamda 80 vatandaşımızın dün bu şikayetlerle sağlık kuruluşlarında tedavileri görüldü.
Bugün itibariyle sadece 6 vatandaşımız yatışlı bir şekilde tedavileri devam ediyor. Vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Sağlık durumlarının iyi olduğunu bilmek sevindiricidir” dedi.

Sağlık çalışanlarına teşekkür eden Vali Erkaya YIRIK “ Sağlık İl Müdürümüzün, doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın vatandaşlarımıza göstermiş oldukları bu yakın ilgi nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum. Bunu da bilmek bizleri mutlu ediyor. Allah tekrarından ve beterinden korusun tekraren vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.28.12.2020

YAZILI BASIN    :

GÖRSEL BASIN :

  • 5.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg