Elazığ’a 1’ İ Yenidoğan Olmak Üzere 4 Adet Ambulans Tahsis Edildi
04 Ocak 2021

Sağlık Bakanlığı tarafından Sıhhat Projesi kapsamında 1 tanesi Yenidoğan olmak üzere Elazığ’a gönderilen toplam 4 adet Ambulans İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından teslim alınarak, hizmete sunuldu.

İl sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde il ve ilçelerde çalıştırılmak üzere teslim alınan ambulansların devir teslim işlemleri tamamlanarak hizmet istasyonlarına gönderildi.

Konu hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, yaptığı açıklamada “ Tahsis edilen 1 adet Yenidoğan Ambulans ile birlikte Elazığ ilinde 1 Obez Ambulansı, 1 adet çoklu (4 Sedyeli)  Ambulans, 5 kar paletli Ambulansı olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğümüz emrine tahsisli Ambulans sayısı 67’ye çıkarıldı. Hizmete alınan ve Elazığ’da ilk olan Yenidoğan Ambulansı ile yeni doğanların yoğun bakım ortamında güvenli bir şekilde evden hastaneye ve hastaneden hastaneye naklini sağlama imkanına kavuşmuş olduk. İlimizdeki ambulans filomuzun sayısı her geçen gün atarken, bir yandan da filomuzdaki araçlarımızın yaş ortalaması aşağı çekilmektedir. Ambulansları ilimize tahsis eden başta Sayın Sağlık Bakanımız olmak üzere tüm yetkililere teşekkür eder, araçların ilimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.04.01.2021

 

YAZILI BASIN    :

GÖRSEL BASIN  :


  • 4.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg