İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat Vatandaşları Aşı Olmaya Davet Etti
28 Ocak 2021

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, aşılama takviminde toplumun geneline geçiş aşaması olarak bilinen COVİD-19 aşı uygulamasının 3.adımının 80 ve üzeri yaş grubuna yönelik başladığını belirterek, vatandaşları aşı konusunda duyarlı olmaya davet etti ve mutlaka aşı olmalarını istedi.

Bilindiği üzere COVİD-19 Aşı uygulamasının 1.aşamasında sağlık çalışanları, 2. Aşamada ise huzurevlerinde, bakım evlerinde kalanlar ile engelli ve 90 yaş üzerindeki vatandaşlara yönelik aşı uygulamasının ikinci adımı hayata geçirilmişti.

Konu hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, yaptığı açıklamada “Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu karar ve değerlendirmeleri doğrultusunda tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de 80 yaş üzerindeki vatandaşlara yönelik evde aşı uygulamasına geçilmiştir. 80 yaş ve üzeri vatandaşlarımız, Alo 182 ve Merkezi Hekim Randevu Sistem (MHRS) uygulaması üzerinden randevu alarak Aile Hekimlikleri ile  tüm kamu, özel ve üniversite hastanelerinde aşılarını yaptırabilirler. 85 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ise randevu aldıktan sonra evlerinde aşı olmayı talep edebilecekleri gibi, yine aynı şekilde Aile Hekimlikleri ile  tüm kamu, özel ve üniversite hastanelerinde aşı olabilirler. Vatandaşlarımızın rahatlıkla aşılarını olabilmeleri için İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından her türlü tedbir alınmıştır. Aile Hekimliklerimizde hafta içi her gün 08.oo ile 17.oo  saatleri arasında aşı uygulaması yapılacaktır. Bunun yanında üniversite, özel ve kamu hastanelerinde ise hafta sonu dahil olmak üzere her gün sabah 08.oo ile gece 24.oo saatleri arasında aşı uygulaması kesintisiz devam edecektir. Evlere aşı için giden ekipte hekim ve uzman sağlık personeli tam teçhizatlı olarak hazır bulunacaktır. Burada vatandaşlarımıza tekrar seslenmek istiyorum. Aşı uygulaması çok önemli bir adımdır. Covid-19’u ülke gündeminden çıkarmak için kesinlikle aşınızı ihmal etmeyin ve mutlaka yaptırın. Ancak bunun yanında pandemiden korunmak için hala en önemli tedbirin maske, mesafe ve hijyen olduğunu da unutmayalım” dedi.27.01.2021

YAZILI BASIN    :
https://www.elaziginsesi.com/polat-vatandaslara-asi-olmalari-cagrisi/12914/
https://www.iha.com.tr/elazig-haberleri/elazig-saglik-muduru-polatasi-uygulamasi-cok-onemli-bir-adim-2803660/
https://www.elazigfirat.com/saglik-il-muduru-prof-dr-polat-vatandaslari-asi-olmaya-davet-etti/
https://www.istanbulhaber.com.tr/elazig-saglik-muduru-polatasi-uygulamasi-cok-onemli-bir-adim-haber-1683519.htm

GÖRSEL BASIN :