Elazığ’da Sağlık Çalışanları Covid-19 Aşısı İçin Karla Kaplı Yolları Aşıyor
03 Şubat 2021

İlimizde koronavirüse karşı aşılama süreci hız kesmeden devam ederken, müdürlüğümüze bağlı mobil sağlık ekipleri şehir merkezinin yanı sıra köy ve beldeleri gezerek 85 yaş ve üstü vatandaşlara Covid-19 aşısı yapıyor.

Kar, kış demeden karla kaplı yolları aşan fedakâr sağlık çalışanları,  aşı çalışmasının yanı sıra vatandaşları salgınla mücadele konusunda da uyararak bilgilendirmede bulunuyorlar. Zorlu kış şartlarında aracın gitmediği bazı evlere yaya ilerlemek zorunda kalan ekipler, tüm zorluklara rağmen vatandaşlara hizmet sunmaya gayret gösteriyor.

Konu hakkında açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Prof. DR. Cahit POLAT”  Elazığ’da Covid-19 aşı çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de 1. adımın 4.ncü aşamasına başlanmıştır. Bu aşamada 75 yaş ve üstü vatandaşlarımız aşı kapsamına alarak, aşılamaya başladık.85 yaş ve üstü adreslere gittiğimizde aynı hanede 65 yaş ve üstü vatandaşımız varsa onlara da aşı yapıyoruz.  Amacımız ilimizde 75 yaş ve üstü tüm vatandaşımızın aşılarını tamamlamaktır. Tüm tedbirlerimizi buna göre aldık. Mobil sağlık ekiplerimiz şehir merkezinin yanı sıra köylerde 85 yaş ve üstü vatandaşlarımızı aşılamak için kar kış demeden fedakarca çalışmaktadır. Zorlu kış şartları altında karla kaplı yolları aşıyoruz. Zaman zaman araçlarımız kara saplanmakta ve yolda kalmaktadır. Buna rağmen ekiplerimiz yaya yürüyerek vatandaşlarımıza ulaşmakta ve aşılarını yapmaktadır. Burada ekiplerimize gösterilen konukseverlik ve ilgiden dolayı vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Daha önce sık sık yaptığımız çağrıyı bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Pandemiyi bitirmek için aşı çok önemlidir, mutlaka aşınızı yaptırın. Ancak aşı ne kadar önemliyse pandemiden korunmak için maske, mesafe ve temizlikte bir o kadar önemlidir” dedi.01.02.2021

YAZILI BASIN     :
https://el-aziz.com/yerel/8858/saglik-mudurlugu-ekipleri-elazigda-karla-kapli-yollari-asarak-asilama-yapiyor
https://sondakika.cc/2021/02/01/saglik-ekipleri-karli-yollari-asarak-asilama-calismalari-yapiyor/
https://www.iha.com.tr/elazig-haberleri/saglik-ekipleri-karli-yollari-asarak-asilama-calismalari-yapiyor-2807339/
GÖRSEL BASIN  :

  • 9.jpg
  • 8.jpg
  • 6.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 2.jpg
  • 9.jpg