İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit Polat Covid-19 Kontrollü Normalleşme Dönemine Geçişte Vatandaşları Uyardı
05 Mart 2021

Elazığ İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, COVİD-19 salgını ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Risk Değerlendirme Haritasında Elazığ’ın orta riskli iller arasında yer almasının sevindirici olduğunu belirterek, kontrollü normalleşme döneminde tedbirlerin elden bırakılmaması konusunda vatandaşları uyardı.

Hedeflerinin Elazığ’ı düşük riskli iller arasına taşımak olduğunu belirten Prof. Dr. POLAT yaptığı açıklamada “ Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu tarafından tüm ülkeyi kapsayan Covid-19 salgını risk haritası yayınlanmıştır. Bu haritada Elazığ, sarı renk ile gruplandırılan orta riskli iller arasında yer almıştır. Bu gruplandırmadaki illerin konumu o şehirde yaşayan vatandaşların pandemi kurallarına uyumu ile direkt bağlantılıdır. Buradaki başarı için Elazığ halkına çok teşekkür ederim. Şehrimizin bulunduğu risk konumu bizi sevindirse de nihai hedefimiz Elazığ’ı mavi ile kodlandırılan düşük risk grubundaki iller arasına taşımak ve orada kalıcı kılmaktır. Zaten bu risk haritası vatandaşların kurallara uyumu ve pandeminin seyri doğrultusunda güncellenip, 15’er günlük periyotlar halinde yayınlanmaya devam edecektir” dedi.

1 Mart 2021 tarihi itibari ile salgının kontrolünde yeni bir aşamaya geçildiğini belirten İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT” Risk gruplarına göre kontrollü olarak normalleşme adımları uygulanacaktır.Normalleşmeyi bir taviz veya normal hayata geçiş olarak algılamamalıyız. Virüs hayatımızda ve ülke gündeminden çıkmış değildir. Düşük risk olarak adlandırılan mavi gruptaki illerde bile her şey bir anda tersine dönebilir. Hala pandemiden korunmanın en etkin yolu olan maske, mesafe ve hijyen kurallarını elden bırakmayalım. Aşı sırası gelen vatandaşlarımızın mutlaka aşı olmalarını öneriyoruz.Aşı, hastaneye yatış ihtiyacını %100 ortadan kaldırdığı gibi, aşı olan biri, pandemiye yakalansa bile COVID-19’u hafif geçiriyor. Bizler sağlık yöneticileri ve sağlık çalışanları olarak ilimizdeki tüm sağlık tesislerimiz ile pandemi mücadelemizi gevşetmeden sürdürüyoruz. Aynı fedakarlığı vatandaşlarımızdan da beklemeye devam edeceğiz. Elazığ halkı olarak birlikte fedakarlık ve kurallara uyum içerisinde bu süreçten en kısa sürede çıkacağımıza olan inancımız tamdır” şeklinde ifade etti.  YAZILI BASIN     :
https://elazigonline.com/elazig-il-saglik-muduru-polat-uyardi-her-sey-bir-anda-tersine-donebilir/14522/
https://www.elazigsonhaber.com/gundem/il-saglik-muduru-polat-kontrollu-normallesme-donemine-geciste-h78713.html
https://basakgazetesi.com/haber/elazig-il-saglik-muduru-polat-uyardi-her-sey-biranda-tersine-donebilir-281110.html
https://www.sabah.com.tr/elazig/2021/03/04/elazig-il-saglik-muduru-polat-uyardi-her-sey-biranda-tersine-donebilir


GÖRSEL BASIN :