İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit Polat Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi’nin Açılışını Yaptı
09 Mart 2021

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, Müdürlüğümüze bağlı Rızaiye Kampüsü alanında kurulumu tamamlanarak hizmete giren SAKOM  ( Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi) biriminin açılışını gerçekleştirdi.

SAKOM, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ülke genelindeki tüm acil ve afetlerde sağlık hizmetlerinin koordinasyonunun yapıldığı ve 7/24 zamanlı çalıştığı merkezdir. Deprem, sel, yangın ve benzeri afet durumlarında, yaralı sayısının çok olduğu kazalarda, özellik arz eden yaralı kurtarma operasyonlarında ve sağlık tesisleri ve ekipleriyle ilgili gelişen krizler yönetilmektedir. Kriz Merkezinin ve Kriz Masalarının yapılan planlara uygun olarak düzenli bir şekilde çalışması, sağlık hizmetlerinin kesintiye uğramaması ve zamanında sağlanabilmesi, krize müdahale eden diğer kurum ve kuruluşlarla entegrasyon, koordinasyon ve haberleşmenin kurulabilmesi amacıyla ilgili kanun ve yönetmelikler dikkate alınarak kurulmuştur.

08.03.2021 Pazartesi günü Hizmet Başkanlarımız ile birlikte açılışa katılan İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. POLAT, il genelindeki tüm acil ve afetlerde sağlık hizmetlerinin koordinasyonunun yapıldığı SAKOM biriminde incelemelerde bulunarak, sunulacak hizmetler hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Müdürlüğümüze bağlı olarak aynı alanda hizmet vermekte olan Afet ve UMKE Birimi’ni gezen İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT’ a UMKE çalışanlarımız tarafından birimin işleyişi hakkında bilgilendirilmede bulunuldu.08.03.2021

  • 6.jpg
  • 5.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg