İl Sağlık Müdürlüğümüzden 14 Mart Tıp Bayramı Etkinliği
15 Mart 2021

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 14 Mart Tıp Bayramı kutlama etkinliği düzenlendi.

14.03.2021 Pazar günü Sağlık Müdürlüğümüz Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen etkinliğe; ilimiz Valisi Erkaya YIRIK, eşi Ayşe YIRIK, Vali Yardımcısı Abdulkerem ABBASOĞLU, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, Hizmet Başkanlarımız, ilimizdeki özel ve kamuya ait sağlık tesisi yöneticileri ve sahada görev yapanlar başta olmak üzere çok sayıdaki sağlık çalışanı katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT yaptığı açıklamada “ Ülkemiz tüm dünyaya örnek olacak bir pandemi mücadelesi veriyor. İlimizde aynı ölçüde bir mücadele vererek çok başarılı bir süreç yürütmekteyiz.  Bu yıl 14 Mart’ı pandemi nedeniyle daha sınırlı bir şekilde yürütüyoruz.  Düzenlemiş olduğumuz bu etkinlikte bizlere öncülük eden sayın valimize çok teşekkür ediyorum.  Her zaman olduğu gibi 14 Mart’ta da bizi yalnız bırakmadılar. Pandemi ile mücadelede en ön cephede savaşan sağlık çalışanlarıdır.  Sağlık çalışanları bu süreçte çok ciddi emekler verdiler. Fedakârlıklarda bulundular. Birçok arkadaşımızı bu mücadele sırasında kaybettik. Ben pandemi nedeniyle kaybettiğimiz bütün sağlık çalışanı arkadaşlarımıza rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Bütün sağlık çalışanlarımızın bayramını kutluyorum” dedi.

Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. POLAT’ın ardından değerlendirmelerde bulunan ilimiz Valisi Sayın Erkaya YIRIK yaptığı açıklamada “Malumunuz olduğu üzere, 1 yıldır dünyanın genelini kaplayan Korona Virüs musibetinde zorluklarla karşılaştık.  Sizler Elazığlıların bu virüsten korunması ve bulaş riskinin azalması için can siperane ve fedakârca çalıştınız. Yapmış olduğunuz bu çalışmaların neticesinde virüsün önemli ölçüde üstesinden gelindiğini görüyoruz.  Son açıklanan veriler ile birlikte ilimiz sarı renk skalasında orta risk grubunda yer aldı.  Elbette ki bundan daha iyisi olacaktır.  Bu iyilik hali sizlerin yaptığı gayretli çalışmalarla gerçekleşecektir.  Bugün sizlerin bayramını tebrik etmek ve dar zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde hasbihal etmek istedim.Virüsün ilk dönemlerinde 27 saati bulan fiilasyon süresi gayretleriniz ile 2 saatin altına inmiş durumdadır.Bu sayede insanlarımız virüsten en asgari düzeyde etkilenmiş oldu. Yine bu vesileyle hastanelerimiz doluluk oranını aşmadı. Sıkıntılı süreci verdiğiniz emeklerle başarılı bir şekilde geçirdik.  Bu noktada hepinize çok teşekkür ediyorum. Elinize, emeğinize sağlık. Sağlık çalışanları hayatımızın her alanında 7 gün 24 saat yer almaktadır.  Sağlık, güvenlik ve adalet bir devletin olmazsa olmazlarıdır. Sizlerin fedakârlığı olmasaydı,  bugün geldiğimiz noktada tablomuz daha da ağır olabilirdi.  İnsanların hayatını korumak için çoğu zaman kendi sağlığınızdan fedakârlık gösterdiniz. İnsanlar evlerinde sokak kısıtlamaları ile karşılaşırken, siz en ücra köşedeki bir köyde filasyon ile uğraştınız, hastanelerde hasta takibi yaptınız. Kendi sağlığınızı tehlikeye attınız.Bu bulaş riskinden etkilenen ve hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımız oldu.   Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza, doktorlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.  Ailelerine baş sağlığı diliyorum. Mekânları cennet olsun. İnşallah bu virüs biran önce son bulsun. 14 Mart Tıp Bayramınızı tebrik ediyorum“ ifadelerini kullandı.

Etkinliğin sonunda Elazığ Valisi Erkaya YIRIK ve eşi Ayşe YIRIK, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT eşliğinde kutlamaya katılan sağlık çalışanlarına çiçek ve alışveriş çeki dağıttı.

YAZILI BASIN   :
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/85509475-vali-erkaya-yirik-sizlerin-vefakarligi-olmasaydi-tablomuz-daha-agir-olabilirdi
https://www.trthaber.com/haber/guncel/elazig-valisi-yirik-saglik-calisanlari-ile-bir-araya-geldi-564316.html
https://www.elaziginsesi.com/vali-erkaya-yirik-sizlerin-vefakarligi-olmasaydi-tablomuz-daha-agir-olabilirdi/13296/
https://harputtv.com.tr/vali-erkaya-yirik--sizlerin-vefakarligi-olmasaydi-tablomuz-daha-agir-olabilirdi-/13077/
GÖRSEL BASIN : 

 • 11.JPG
 • 10.JPG
 • 9.JPG
 • 8.JPG
 • 7.JPG
 • 6.JPG
 • 5.JPG
 • 4.JPG
 • 3.JPG
 • 2.JPG
 • 1.JPG