İl Sağlık Müdürlüğümüzden 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Yönelik Covid-19 Aşı Çadırı
19 Mart 2021

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilimizde COVİD-19 aşı sırası gelen 65 yaş üstü vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak üzere Öğretmenevi önünde COVİD-19 Aşı Çadırı kuruldu.

 Müdürlüğümüze bağlı 112 ve UMKE ekiplerimizin görev aldığı COVİD-19 Aşı Çadırı, aşı sırası geldiği halde sağlık kurumlarına gitmek istemeyen ya da randevu alamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve onların 60 yaş üzeri eşleri için umut kaynağı oldu.

 18.03.2021 Perşembe gününden itibaren aşı yapılmaya başlanan çadırı ziyaret eden ilimiz Valisi Erkaya YIRIK’a İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT tarafından aşı çadırı ve Elazığ’da aşılamada gelinen son durum hakkında bilgi verildi.

 Çadırın şehrin en işlek noktasında kurularak, vatandaşların hizmetine sunulduğunu belirten Vali Erkaya YIRIK, “Covid-19’la mücadelede devletimiz ihtiyaç duyduğu virüs aşısını temin ederek vatandaşlarımızın sağlığı için hizmetine sundu. Malumunuz bu aşılar tüm illerimize dağıtıldı, Elazığ’ımıza da aşılar geldi ve vatandaşlarımız aşılanmaya başlandı. 87 bin hedeften şuana kadar 60 bin hedefin gerçekleştiğini söylemek gerekiyor. Arkadaşlarımız genel sağlık kuruluşlarımızda, hastanelerimizde bununla birlikte aile sağlık merkezlerimizde aşı gerçekleştiriyor. Buna rağmen vatandaşımıza daha kolaylık olması açısından hemen çarşı içerisinde yaşı tutan ve aşı olması gereken vatandaşlarımızın burada daha kolaylıkla sağlık kuruluşuna gitmeden aşı olabilmesi için aşı noktası kuruldu. İl Sağlık Müdürlüğü’müz de arkadaşlarımızı burada görevlendirdi ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. İnşallah, 65 yaş ve üzeri tüm riskli gruplardan vatandaşlarımız buraya gelip burada 10-15 dakikalık süreç içerisinde aşılarını yaptırabilecekler” dedi.

 Covid-19’la mücadelenin devam ettiğini aktaran Vali YIRIK, “Sarı tablodaki yerimiz devam ediyor.özellikle vatandaşlarımızdan istirham ediyorum, korona virüs halen bulaşıcılığını ve öldürücülüğünü devam ettiriyor. Dolayısıyla ilk günlerdeki gibi maske, mesafe ve hijyen konusundaki titizliğimizi aynı şekilde devam ettirmeliyiz. Çünkü yaptığımız, yapabileceğimiz, ihmal edebileceğimiz bir küçük hata maalesef daha kötü sonuçlara yol açabilecek. Onun için bir olumsuzluk gelişmeden vatandaşlarımıza tekrar hatırlatma ihtiyacı hissettik” diye konuştu.

YAZILI BASIN    :
https://www.diyadinnet.com/elazig-da-vatandasa-asi-kolayligi-meydana-cadir-kuruldu-h113502/
https://www.sabah.com.tr/elazig/2021/03/18/elazigda-vatandasa-asi-kolayligi-meydana-cadir-kuruldu
https://www.diyadinnet.com/elazig-da-kovid-19-ile-mucadelede-65-yas-ustu-icin-asi-cadiri-kuruldu-h113515/
https://www.sondakika.com/haber/haber-elazig-da-vatandasa-asi-kolayligi-acil-mudahale-14004538/
GÖRSEL BASIN :

  • Ewyu1DZXAAc_c23.jpg
  • Ewyu0piWYAgIOIt.jpg
  • elazigin-en-islek-caddesi-uzerinde-yer-alan-ogretm-1616070639628.jpg
  • elazig-da-vatandasa-asi-kolayligi-meydana-cadir-kuruldu-113502.jpg