Çalışanlarımızın Önerisi Üzerine Tarama Testi Yaptıran Zeynep Kutluay Kanserde Erken Dönem Teşhisi İle Yeniden Hayata Tutundu
09 Nisan 2021

COVİD-19 aşısı için İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Şehit Mehmet Aygün Sağlıklı Hayat Merkezi'ne gelen ve çalışanlarımızın önerisi üzerine kanser taraması yapılan 60 yaşındaki Zeynep KUTLUAY, erken dönem meme kanseri tanısı  ile yeniden hayata tutundu.

Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) biriminde yapılan tetkikler sonucu meme kanseri teşhisi konulanKUTLUAY, Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne sevk edilerek, tedavi altına alındı.

Meme Kanseri tanısı ile tedavisi devam eden ve operasyon geçiren 60 yaşındaki hasta Zeynep KUTLUAY, Covid-19 salgınından korunmak için gittiği sağlık merkezinde hemşirelerin ilerleyen yaşlarda kansere yakalanma riskinin arttığını ve hastalık ilerledikten sonra tedavinin zorlaştığını belirtmesi üzerine kanser taraması yaptırdığını söyledi.

Konu hakkında bilgi veren  KETEM Birim Sorumlusu Doktorumuz Pınar TEPE, yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere dünyada da ülkemizde kanser çok ciddi bir sorun. Ulusal tarama programı kapsamında da sağlık kuruluşlarımızda KETEM Sağlıklı Hayat ve Aile Sağlığı merkezlerimizde 40-69 yaş arasındaki kadınlarımızın meme kanseri, 30-65 yaş arası kadınlarımıza rahim ağzı kanseri ve 50-70 yaş aralığında kadın ve erkeklerimize kalın bağırsak kanseri için taramalarımız devam etmektedir. Bu hizmeti halkımıza ücretsiz olarak sunmaktayız. Bunun en güzel örneği Zeynep hanımdır. Çünkü Zeynep hanım, 60 yaş civarında olup sadece tarama grubunda olduğu için hiçbir şikayeti olmadan kurumumuza başvurdu. Bu sayede erken tanı aldı. Şu anda tedavisi gayet güzel devam etmektedir. Devamında da daha sağlıklı olacaktır. Bu yüzden ücretsiz olan bu hizmeti erken dönemde sizlerde de böyle bir hastalık varsa erken dönemde tedavi olabilmek için KETEM, Sağlıklı Hayat ve Aile Sağlık merkezlerimize bekliyoruz” dedi.

Yaşadığı süreci aktaran Zeynep KUTLUAY ise ” Buraya aşı için geldim. Buradaki çalışanlar gelmişken seni taramadan geçirelim dediler, ben de kabul ettim. Benim hiçbir rahatsızlığım da yoktu, sonrasında kanser olduğum ortaya çıktı. Doktorlarımıza, hemşerilerimize çok teşekkür ederim, hükümetimiz bize çok iyi bakıyor. Daha önceden hiçbir rahatsızlığım yoktu, burada böyle bir hastalığımın olduğunu gördüm ve burada müdahale ettiler. Çok şükür şifasını da gördüm. Tedaviyi ücretsiz bir şekilde yapıyorlar, herkesi de buraya bekliyorum. Gelip görünsünler. Zor bir hastalık Allah kimseye vermesin ama dermanını da burada buluyorsun” diye konuştu.

YAZILI BASIN     :
https://www.yenisafak.com/gundem/korona-asisi-icin-gitti-kanser-oldugunu-ogrendi-erken-teshis-hayat-kurtardi-3617350
https://www.youtube.com/watch?v=OQQCto-Yb7s
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/86126791-covid-19-asisi-icin-gitti-kanser-oldugunu-ogrendi-erken-teshis-ile-sagligina-kavustu60

GÖRSEL BASIN   :


  • b52170e1-ec04-4e1b-827e-a1a3fdfc47b6.jpg
  • e8e37a2f-09d5-47ce-8299-c49de17fa1b1.jpg