İl Sağlık Müdürlüğümüze Bağlı Psikososyal Destek Hattı Hizmet Vermeye Devam Ediyor
18 Mayıs 2021

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, yeni tip koronavirüs ile mücadelede sağlık çalışanları ve sosyal izolasyon nedeniyle evlerinde kalan vatandaşların kaygı ve streslerini en aza indirebilmek için Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan  "Psikososyal Destek Hattı" nın hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

Psikososyal Destek Hattının Elazığ’da pandemi süreci ile birlikte hizmete girdiğini belirten İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, yaptığı açıklamada “Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılımını engellemek amacıyla birçok tedbire başvurulmuştur. Bakanlığımız talimatları doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de Psikososyal Destek Hattı pandemi tedbirlerinin bir parçası olarak hizmete sunulmuştur. Pandemi ile mücadele sırasında sağlık hizmeti sunanlar, dezavantajlı gruplar başta olmak üzere diğer hizmet grupları ve tüm vatandaşlarımıza yönelik fiziksel, sosyal ve ruhsal sorunlar ile baş edilmesine yönelik Pandemi ile mücadele psikososyal destek kapsamında hizmet vermeye devam ediyoruz. Halkımızın ve sağlık çalışanlarının değişen günlük yaşam alışkanlıkları, kendileri ve sevdikleri için duydukları yoğun kaygı, öfke, korku, çaresizlikten kaynaklanan stresin en aza indirebilmesi, kronik ruhsal bozukluğu olan ve takibi gereken birey ve aileler bize rahatlıkla ulaşabilirler” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezleri bünyesinde hizmet verdiklerini belirten Prof. Dr. POLAT” Psikososyal Destek Birimlerimizde Psikolog, Sosyal Çalışmacı ve Çocuk Gelişimcisi gibi meslek gruplarından oluşan toplam 10 personelimiz görev yapmaktadır. Pandemi sürecinde tam kapanmayla birlikte karantina altına alınan, gebe ve dezavantajlı bireyler başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız  hafta içi her gün  08:00-17:00 saatleri arasında 0 (424) 248 19 24 ve 0 (424) 238 88 11 numaralı telefon hatları üzerinden bizlere ulaşarak, psikososyal destek hizmetlerini alabileceklerdir” şeklinde ifade etti.

YAZILI BASIN    :
https://www.elazigsonhaber.com/gundem/polat-psikososyal-destek-hatti-hizmet-vermeye-devam-ediyor-h82510.html

GÖRSEL BASIN  :

PSİKOSOSYAL DESTEK HATTI AFİŞ.jpg