İl Sağlık Müdürümüz Tarafından Pandemi Ve Aşılama Konulu İstişare Toplantısı Düzenlendi
12 Ağustos 2021

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilimizde yürütülen pandemi çalışmaları ve aşılamada gelinen son durumun ele alındığı “Pandemi Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi.

12.08.2021 Perşembe günü İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT başkanlığında düzenlenen toplantıya ;  Hizmet Başkanlarımız, ilimizdeki özel ve kamuya ait hastanelerin Yönetici ve Başhekimleri katıldı.

Toplantının amacı ve Elazığ’da ki pandemi süreci hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT yaptığı açıklamada “ Pandemi ile daha etkin bir şekilde mücadele etmek adına ilimizdeki sağlık kurumları yöneticileri ile birlikte ilimiz verilerini değerlendirildik. Temmuz ayında ilimizde vefat eden 17 kişiden 15’i aşısız, diğer iki vatandaşımızın da aşılarını tamamlamadıklarını tespit ettik. Buna karşın kamu, özel ve üniversite hastanelerimizin aşı kapasiteleri artırılmıştır ve randevusuz da aşı yapılmaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımızı aşı konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Hastanelerimizde Covit kaynaklı hasta yatışlarının artmasının en büyük nedeni de ilimizin aşılamada yeterli seviyeye ulaşamadığından kaynaklanmaktadır” dedi.

Daha sonra katılımcılar tarafından istatistiki veriler eşliğinde Covid-19 salgını sürecinde alınan tedbirler gözden geçirildi. İlimizdeki  kamu, üniversite ve özel  hastanelerin bünyesinde sürdürülen aşı uygulamaları, filyasyon çalışmaları, günlük test sayıları, yoğun bakım ve rutin hizmetler hakkında genel durum değerlendirmesi yapıldı ve karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

YAZILI BASIN     :

GÖRSEL BASIN   :

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG