İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Yeterli , Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu Çalışma Toplantısı Düzenlendi
16 Aralık 2021

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Türkiye Obezite ile Mücadele ve Kontrol Programı kapsamında ilimizde obezite ile mücadele faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütmek ve takip etmek üzere “Yeterli Dengeli Beslenme ve Hareketli Hayat Programı"  toplantısı düzenlendi.

Müdürlüğümüz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU başkanlığında düzenlenen toplantıya; Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimliği, Belediye Başkanlığı, Fırat Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Aile Hekimleri Derneği’nden yetkililer katıldı.

Elazığ Yeterli, Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulunun 20’ncisi olarak gerçekleştirilen toplantıda, obezite ile mücadelenin kararlılıkla devam edilmesi, mevcut çalışmaların değerlendirilmesi ve  ileriye dönük eylem planı ele alınırken, kurul üyeleri tarafından gündeme alınan konular ve öneriler üzerinde de karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu.  

  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg