İl Sağlık Müdürlüğümüz İle Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
12 Ocak 2022

İl Sağlık Müdürlüğümüz ile Fırat Üniversitesi Rektörlüğü arasında Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Kovancılar Meslek Yüksek Okulu öğrencilerin akademik takvim içerisindeki uygulamalı derslerine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında düzenlenen protokol imza törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanımız, Doç. Dr. Yavuz ORUÇ, Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Ramazan GÜRGÖZE ve Rektörlük yetkilileri katıldı.

Protokol, 10.01.2022 tarihinde Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT arasında imzalanarak, yürürlüğe girdi.

Protokol kapsamında; Sağlık Bakanlığı’nca sağlık alanı olarak kabul edilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından diplomaları tescil edilen öğrencilerin 2021-2022 bahar, 2022-2023 eğitim-öğretim güz/bahar dönemleri programında öngörülen dönem içi uygulama derslerinin düzenlenmesi ile İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında uygulanacak mesleki uygulama dersleri ve hastane yönetimi, ilgili birim çalışanları, öğretim elemanları ve öğrencilerin uygulamalı ders çalışmaları koordine edilecektir. Protokol gereği Müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerinde Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Kovancılar Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik gerekli düzenleme ve çalışma şartları oluşturulacaktır.

YAZILI MEDYA    :

GÖRSEL MEDYA :

 

  • 1.jpg
  • 1.2.jpg
  • 2.jpg