İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Cadde ve AVM’lerden Sonra Bu Kez de Resmi Kurumlarda Aşı Stant Açıldı
31 Ocak 2022

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Covid-19 pandemisine karşı il genelinde başlatılan aşı seferberliği kapsamında Cadde ve AVM' lerden sonra bu kez de Adliye Sarayı ve Belediye Başkanlığı binalarının girişlerine aşı stantları açıldı.

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, hem açılan yeni aşı stantları hem de yeni karantina süreleri hakkında bilgi verdi.

Elazığ’da görülmeye başlayan Omicron varyantı ile birlikte vaka sayılarında artış olduğunu belirten Prof. Dr. POLAT, yaptığı açıklamada “ Yaklaşık bir yıldır ilimizde başlatmış olduğumuz aşı seferberliği hız kesmeden devam etmektedir. Bununla birlikte pandeminin başında bu yana uygulamada olan Maske, mesafe ve hijyen kurallarını taviz vermeksizin uygulamamız gerekmektedir. Ayrıca ülkemizin yerli aşısı Turcovac ilimiz Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde uygulanmaya başlandı. Aşı yönünden şimdi tüm zamanlardan daha güçlüyüz. Onun için daha çok vatandaşımıza ulaşmak ve  aşılamak üzere elimizdeki tüm imkanları kullanmaktayız. Bu kapsamda halkımızın işleri gereği yoğun olarak kullandıkları Elazığ Belediye Başkanlığı ve Adliye Sarayı binalarının girişlerine aşı stantları kurduk. Burada mesai saatleri içerisinde aşı kapsamında bulunan vatandaşlarımıza ve  kurum çalışanlarına randevusuz aşı yapıyoruz. Daha önce de sık sık dile getirdiğimiz gibi ilimiz genelindeki 200 ayrı noktada da aşı uygulamalarımız aynı şekilde randevulu/randevusuz devam etmektedir. Bununla birlikte talep olması halinde daha önce de  ilimizde gerçekleştirdiğimiz gibi çoklu personel çalıştıran STK, organize sanayi bölgeleri ve kamu kurumlarında aşı yapmak üzere mobil aşı ekiplerimizi görevlendiriyoruz. Özellikle güven konusunda hiçbir şüphe taşımadığımız yerli üretimimiz olan Turcovac aşısı ilimizde uygulamada iken tüm vatandaşlarımıza bu fırsatı kaçırmadan aşı olmalarını öneriyoruz.  ” dedi.

Aşılamanın yeni karantina süreleri üzerinde çok önemli etkilerinin olduğunu belirten İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT “ Test sonucu pozitif çıkan vatandaşlarımız, herhangi bir varyant fark etmeksizin 7 gün karantinaya alınacaklardır. Karantina süresi sona erdikten sonra da bu vatandaşlarımız test yapmaya gerek kalmaksızın normal yaşamlarına devam edebilirler. Pozitif kişilerle temaslı olup, hatırlatma dozunu yapan vatandaşlarımız ise karantinaya alınmayacak ve yine normal yaşantılarına devem edebilirler. Ancak temaslı olup, hiçbir aşı yapmamış kişiler pozitif vakalarda olduğu gibi en az 7 gün karantinada kalacaklardır.Bu yüzden vatandaşlarımıza bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Başta sağlığınızın korunması olmak üzere seyahat ve karantina kısıtlanmasına karşı yapılacak en doğru şey aşı olmak ve pandemi kurallarına uymaktır "  şeklinde konuştu.

YAZILI BASIN       :
https://www.gazetekonya.com/elazig-belediyesi-ve-adliye-binasinda-asi-standi-kuruldu/
https://www.elazigwebhaber.com/haber/elazig-il-saglik-mudurlugu-sokak-ve-avmlerden-sonra-bu-kezde-resmi-kurumlarda-asi-standi-acti-1648.html
https://www.gunisigigazetesi.net/elazig-guncel/resmi-kurumlarda-asi-standi-acildi-h88615.html

GÖRSEL BASIN     :

  • 4.JPG
  • 3.JPG
  • 2.JPG
  • 1.JPG