İl Sağlık Müdürlüğümüz Elazığ- Güneydoğu “Kariyer Her Yerde” Fuarına Katıldı
09 Mart 2022

 

İl Sağlık Müdürlüğümüz, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı himayelerinde olmak üzere ilimizde başlayan “Yetenek Her Yerde” temalı Bölgesel Kariyer Fuarı’na katıldı.

İlimizde, Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde olmak üzere 9-10 Mart 2022 tarihleri arasında devam edecek olan fuara İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT başta olmak üzere Hizmet Başkanlarımız, idarecilerimiz, çalışanlarımız, 112 ve UMKE ekiplerimiz katıldı.

Her gruptan sağlık çalışanlarımızın stant çalışması ile farkındalık oluşturdukları etkinlik sırasında vatandaşlara sağlık beslenme ve hareketli yaşam, ilk yardım, organ bağışı, covid-19 ve obezite ile mücadele, stresli yaşam ile başa çıkma yöntemleri, kanser farkındalığı, tansiyon, şeker ve vücut kitle indeksi ölçümü, karbonmonoksit ölçümü ve sigaranın zararları konusun da  dağıtılan el broşürleri eşliğinde bilgilendirmede bulunuldu.

Etkinlik merkezinin girişinde yer alan UMKE ve 112 ambulansımızda görevli acil sağlık hizmetleri ekiplerimiz, ziyaretçilere Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri ve ambulanslar konusunda çeşitli bilgiler verdiler. İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, fuarda yer alan ekiplerimizin çalışma alanlarını ziyaret ederek, sunulan hizmetleri yerinde inceledi.

Fuar, 2022 yılında 130 üniversitenin iş birliği ile 11 farklı ilimizde kamu kurumu ve kuruluşlarının katılımı ile devam edecektir. Fuar boyunca katılımcılara; Üniversite mezunlarının karşı karşıya kaldığı işsizlik sorunu ile mücadele edilmesi, ülkemizin her bölgesindeki üniversiteli gençler için istihdam konusunda fırsat eşitliği oluşturulması, nitelikli öğrenci ve mezunların kamu kurumlarına kazandırılması, başta üniversiteler olmak üzere, nitelikli işgücü arasındaki bilinirliğinin ve işveren marka değerinin artırılmasına yönelik farkındalık oluşturulacaktır. 

 

  • 15e50915-96e2-4dfe-9fca-31c42af9c629.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 2dda6a8a-19dd-4ec6-952a-961de73f56a6.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg