İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Düzenlendi
22 Nisan 2022

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından uyuşturucu, alkol, tütün, teknoloji ve davranışsal bağımlılık konuların detaylı bir şekilde ele alındığı “Elazığ Bağımlılıkla Mücadele 2022 Çalıştayı” düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Tüm Türkiye’de  “Ben Olsaydım” etiketiyle eş zamanlı olarak başlatılan ve ilimizde Elazığ Valiliği koordinesinde düzenlenen çalıştay, Müdürlüğümüze bağlı Merkez TSM Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Elazığ Vali Yardımcısı Recep GÜNDÜZ’ ün takip ve koordinasyonunda olmak üzere 19-20 Nisan 2022 tarihileri arasında 4 oturum şeklinde 2 gün devam eden çalıştaya ; tüm paydaş kurumların temsilcileri ve Fırat Üniversitesi’nden ilgili akademisyenler katıldı.

Çok önemli bir küresel sorun olarak karşımıza çıkan bağımlılıkla ilgili olarak ilimizi ilgilendiren sorunların tespit edilerek, çözüm önerilerinin etraflıca değerlendirildiği toplantıda özellikle uyuşturucu, alkol, tütün, teknoloji, kumar ve davranışsal bağımlılık konuları tek tek ele alındı ve karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Her geçen gün bağımlılık etkisinin arttığına vurgu yapılan çalıştayda uyuşturucu madde, alkol, sigara gibi bağımlılıkların yanında günümüzde fiziksel bir maddeye dayandırılmayan teknoloji bağımlılığının toplumsal ve sosyal boyutun ötesinde ciddi sağlık sorunlarına da neden olduğu dile getirildi.İldeki paydaş kurumlar tarafından bağımlılıkla mücadele de yürütülen çalışmaların paylaşımından sonra çalıştay tamamlandı.

YAZILI MEDYA     :

GÖRSEL MEDYA  :      

  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg