İl Sağlık Müdürlüğümüzden “10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü” Etkinliği
10 Mayıs 2022

Elazığ Valiliği himayesinde olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğümüz ile Elazığ Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen program kapsamında “10 mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü” ve “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” na dikkat çekmek ve  farkındalık oluşturmak üzere etkinlik düzenlendi.

Valilik Meydanından başlayan yürüyüş, Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’ne kadar devam etti. Yürüyüşe Vali Dr. Ömer Toraman, Vali Yardımcısı İsmail Alsancak, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit Polat,  Elazığ Belediye Başkan Vekili Nazif Bilginoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen, , İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, diğer kurum müdürleri, engelli bireyler, öğrenciler ve sağlık çalışanlarımız katıldı.

Yürüyüş esnasında engelli bireyler, ”Herkes Bir Engelli Adayıdır, Engelleri Aşmak İçin El Ele, bugün Sağlıklısın Peki Yarın” yazılı pankartlar taşırken, çalışanlarımız ise “ Sağlık İçin Her Gün 10 Bin Adım, Fiziksel Aktivite Yaparak Obeziteden Korun, Sağlıklı Beslenerek Sağlıklı Büyüyoruz” şeklindeki hareketli yaşama dikkat çeken pankartlar taşıdılar.

İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan etkinlik sırasında bir konuşma yapan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman "Burada bir yürüyüş gerçekleştirdik. Şimdi de içeride bir salon etkinliğimiz olacak. Bu haftanın özelliği itibariyle şu mesajı vermeye çalışıyoruz. Engelli kardeşlerimiz hayatın her alanında olmalılar. Eğitimin, sporun ve iş hayatının içerisinde olmalılar. Bunun için devletimiz sosyal devlet ilkesi olması gereği çok mesafeler kat etti ve çok ciddi alt yapılar geliştirdi. Maddi ve manevi değerler veriliyor. Bu işin yükünü özellikle anne ve babalar çekiyor. Onların yükünü hafifletebilmek için de tüm kamu kuruluşlarımız onlara destek oluyor. Amacımız engelli bireylerimizin niteliklerini arttırmak, becerilerini yükseltmek ve diğer bireyler gibi hayatın içerisinde kendi başlarına hayatlarına idame ettirebilmelerini sağlamaktır. Toplumun bütün kesimlerinin bu kardeşlerimizi desteklemesi gerekiyor. Zaten devletimizin temel politikası da bu yöndedir. İnşallah çok mesafe kat ettik. Bundan sonra daha da iyi olacaktır" dedi.

Hizmet Başkanlarımız, ilgili birim sorumlusu hekim ve çalışanlarımızın da katıldığı etkinlik daha sonra müzik dinletisi ve özel bireylerin halaylar çekip eğlenmesiyle son buldu.

YAZILI BASIN          :
https://www.haberler.com/yerel/elazig-da-ozel-bireyler-doyasiya-eglendi-14930041-haberi/

GÖRSEL BASIN      :

  • 6.jpg
  • 5.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg