İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Kronik Hastalıklar 5’nci Kontrol Programı İl Kurulu Toplantısı Düzenlendi
14 Temmuz 2022

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilimizde kronik hastalıklar ve risk faktörleri ile mücadele amacıyla “5.’nci Kronik Hastalıklar Kontrol Programı İl Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi.

30.06.2022 Perşembe günü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Dr. Ali ATAR başkanlığında düzenlenen toplantıya kamu kurum ve kuruluşlarından kurul üyesi temsilciler ve müdürlüğümüzün ilgili birim yetkilileri katıldı.

Müdürlüğümüz Sosyal Tesisleri’nde düzenlen toplantıda ilimizde kronik hava yolu hastalıklarının azaltılmasına yönelik yapılan ve yapılabilecek çalışmalar, risk faktörleri, alınabilecek önlemler, sağlık personelinin ve halkın bu konuda farkındalığının artırılmasına yönelik bilgilendirme ve eğitim çalışmalarına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Bilindiği üzere Bakanlığımızca Kronik Hastalıklar ve Risk Faktörleri ile mücadele amacıyla "Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıkları, Türkiye Böbrek Hastalıkları, Türkiye Kalp ve Damar Hastalıkları, Türkiye Sağlıklı Yaşlanma Eylem Planı ve Uygulama Programı, Türkiye Kas ve İskelet Sistemi Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı” uygulamaya konulmuş ve yürütülmektedir.


  • 11.jpg
  • 2.jpg