İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Aile Hekimlerine Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele Ve GBP Eğitimi Verildi
06 Ekim 2022

İl Sağlık Müdürlüğümüz, Bulaşıcı Hastalıklar Birimi tarafından, Elazığ merkez ve ilçelerde görev yapan Aile Hekimlerine yönelik Viral Hepatitler, Bulaşıcı Hastalıklar ve GBP (Genişletilmiş Bağışıklama Programı) konulu eğitim programı düzenlendi.

3-4-5 Ekim 2022 tarihleri arasında olmak üzere 3 gün süre ile devam eden eğitime ; İlçe Sağlık Müdürlükleri, Toplum Sağlığı ve Aile Sağlığı Merkezleri’nde görev yapan Aile Hekimleri, idarecilerimiz, birim sorumlusu hekimlerimiz ve çalışanlarımız katıldı.

Eğitim, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU’ nun açılış konuşmasıyla başladı. Aile Hekimliği hizmetlerini aksatmamak üzere gruplar halinde düzenlenen eğitim sırasında Fırat Üniversitesi, Enfeksiyon Hastalıkları ABD Başkanı Prof. Dr. Ayhan AKBULUT, Viral Hepatitler ve HIV konusunda bilgi aktarırken, birim sorumlusu hekim ve çalışanlarımız tarafından Genişletilmiş Bağışıklama Programı, Kızamık Sürveyansı, Kolera ve işleyişi konulu sunumlarla katılımcılara çeşitli temel bilgiler verildi. Eğitim programına yaklaşık 160 Aile hekimi katıldı. Program sonunda İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Fırat Üniversitesi, Enfeksiyon Hastalıkları ABD Başkanı Prof. Dr. Ayhan AKBULUT’a “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

  • 3.jpg
  • 2.JPG
  • 1-A.JPG
  • 4.jpg