İl Sağlık Müdürlüğümüze Bağlı Mustafapaşa Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı
12 Ekim 2022

2020 yılında ilimizde meydana gelen depremde ağır hasar alarak yıkılan ve ardından TOKİ Başkanlığı tarafından İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı olarak Mustafapaşa Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Aile Sağlığı Merkezi, düzenlenen bir törenle hizmete girdi.

12.10.2022 Çarşamba günü düzenlenen törene ilimiz valisi Sayın Dr. Ömer TORAMAN, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, İl protokolü, hizmet başkanlarımız, idareciler, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT bir konuşma yaptı. 2020 yılında yaşanan deprem sonrasında Mustafa Paşa Mahallesi'nde 2 tane aile sağlığı merkezi oluğunu dile getiren İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT “Sağlık merkezlerimiz depremde ağır hasar aldı. Daha sonra TOKİ Başkanlığı tarafından yapılan ve yaklaşık 12 bin nüfusa hizmet verecek olan Aile Sağlığı Merkezimiz, 360 M2 alanı üzerine 2 kat olarak inşa edilmiştir. Diğer TOKİ alanlarında da sağlık tesisleriyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacaktır Burada 3 Aile hekimliği ile mahalle sakinleri ve civarı vatandaşlarımıza hizmet verilecektir. Merkezimiz, nüfus artışına bağlı talep doğrultusunda ileride daha fazla Aile Hekimi ile hizmet verecek kapasiteye sahiptir. Elazığ sağlık yönünden uzman hekim kadrosu ve yardımcı sağlık personeli yönünden çok iyi durumda olup, sağlık üssü konumundadır. Bununla birlikte en çok sağlık yatırımı alan illerin arasındayız. İlimiz genelinde 80 Aile Sağlığı Merkezi ve 204 Aile Hekimliği ile halkımıza hizmet verilmektedir. Aile Sağlık Merkezimizin bir an önce hizmete girmesini yakından takip eden Sayın Valimize, bizlere yer tahsis eden sayın Belediye Başkanımıza, yapımını üstlenen TOKİ İdaresine, her aşamasında yanımızda olan Mustafapaşa Mahalle muhtarımıza ve temeği geçen tüm çalışanlara teşekkür eder, halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Elazığ'ın 24 Ocak 2020'de tarihinin en büyük doğal afeti ile karşı karşıya kaldığını aktaran Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI, "Depremle birlikte o gece bizler için çok uzun ve soğuk bir geceydi. O gün yalnız olmadığımızı gördük. Türkiye'nin her bölgesinden ve ilinden bizleri aradılar. Acılarımızı paylaşan hemşerilerimiz vardı. İlk andan itibaren de ülkenin her noktasından şehrimize yardımlar akmaya başladı. Bugün geldiğimiz noktada, ilimizde 25 bin konut yapıldı. 20 binin üzerindeki konut hak sahibine teslim edildi. Yeni yapılan yerleşim yerlerinde bazı eksiklerimiz mutlaka var. Bunlardan bir tanesi Mustafa Paşa Mahallesi'ne Aile Sağlık Merkezi'mizin açılmasıdır. Bizler yerel yöneticiler olarak yapılan bu büyük yatırımların eksik kalan küçük yatırımları hayata geçirebilmek için valiliğimizin öncülüğünde tüm kurumlarımız ile tamamlanması noktasında büyük gayret sarf ediyoruz" diye konuştu.

Depremin yaralarının sarıldığı günlere ulaştıklarını belirten ilimiz Valisi Sayın Dr. Ömer TORAMAN, "Bu süre içerisinde pek çok kurum ve kişi gayret gösterdi. Bir kere daha gördük ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok büyük bir devlet. Aziz Türk milleti de çok büyük bir millet. Devletimizin ve milletimizin seferberliği sayesinde bugün toplamda Elazığ'da 100 bin nüfuslu yeni bir şehir inşa edildi. Bu hacimde bir imar faaliyetini bu kadar kısa sürede tamamlamak kolay değildi. Mustafa Paşa ve Abdullah Paşa Mahalleri'nde yıkılan Aile Sağlığı Merkezi'ni yeniledik. Daha önce burada hizmet verirken ağır hasar alan Aile Sağlığı Merkezi yerine modern binayı teslim aldık ve vatandaşın hizmetine sunduk" dedi.

YAZILI BASIN     :
https://www.23haber.com/elazig/mustafapasa-mahallesi-aile-sagligi-merkezi-hizmete-acildi-h14124.html
https://www.iha.com.tr/elazig-haberleri/elazigda-yapimi-tamamlanan-aile-sagligi-merkezi-hizmete-girdi-3964957/
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/29141015-elazigda-toki-tarafindan-yapilan-aile-sagligi-merkezi-hizmete-acildi
GÖRSEL BASIN   :

  • 1.jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • WhatsApp-Image-2022-10-12-at-17.24.43_1.jpeg