İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit Polat Yapımı Devam Eden Sağlık Tesisi Binalarının İnşaat Alanlarını Ziyaret Etti
01 Kasım 2022

Elazığ İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, Elazığ’da yapımı devam eden sağlık tesisi binalarının inşaat alanlarını ziyaret ederek, süreç ve gelinen aşamalar hakkında bilgi aldı.

Beraberinde bulunan hizmet başkanlarımız ile birlikte Hankendi Aile Sağlığı Merkezi ve Doğukent’te yapımı devam eden Sağlıklı Hayat Merkezi inşaat alanlarını yerinde inceleyen Prof. Dr. Cahit POLAT, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Elazığ’ın en çok sağlık yatırımı alan illerin başında geldiğini belirten Prof. Dr. POLAT yaptığı açıklama da “ Doğukent’teki Sağlıklı Hayat Merkezimizin binası bitmek üzeredir. Bina bittiğinde bölge halkı bir çok alanda sağlık hizmeti alabileceği çok modern bir sağlık tesisine kavuşacaktır. Burada Beslenme Danışmanlığı, Kanser Erken Teşhis Taraması,  Madde Bağımlılığı ve Kadın Üreme Danışmanlığı başta olmak üzere risklerden birey ve toplumu korumak, sağlıklı hayat tarzını teşvik etmek, birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirmek ve bu hizmetlere ulaşımı kolaylaştırmak üzere çeşitli hizmetler verilecektir. Öte yandan yine Hankendi beldemizde de çok güzel bir Aile Sağlığı Merkezi inşaatımız devam etmektedir. Burada da incelemelerde bulunduk. Her iki tesisimizin bir an önce hizmete girmesi için yerinde incelemelerde bulanarak, yakından takip ediyoruz” dedi.

YAZILI BASIN      :

GÖRSEL BASIN    :

  • 5.JPG
  • 4.JPG
  • 3.JPG
  • 2.JPG
  • 1.JPG