Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Düzenlendi
08 Kasım 2022

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Düzenlendi

 

İl Sağlık Müdürlüğümüzün sekretaryasını yürütmekte olduğu 3’ncü Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı düzenlendi.

08.11.2022 Salı günü, ilimiz Vali Yardımcısı Recep GÜNDÜZ’ ün başkanlığında olmak üzere Elazığ Valiliği binasında düzenlenen toplantıya İl Sağlık Müdürlüğümüzün ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile üst düzey temsilcileri katıldı.

Bağımlılık ile Mücadele Kurullarının Çalışma Usul ve Esasları çerçevesinde gerçekleştirilen toplantı sırasında bağımlılıkla mücadele konusunda gündemde bulunan konular hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu ve eğitimlerin artırılmasına karar verildi.

Bilindiği üzere Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu’nun temel amacı şimdi ve gelecekte daha güçlü bir Türkiye için bağımlı değil, bedenen ve ruhen sağlıklı nesillere ihtiyaç olduğu ve bunun için de tüm bağımlılıklarla ayrım gözetilmeksizin topyekûn mücadele edilmesi konusunda bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmaktır.  Bu kapsamda bağımlıkla daha etkin ve kararlı mücadele sağlanabilmesi için bir dizi kararlar alınarak yürürlüğe konulmaktadır. 

  • 3.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg