İl Sağlık Müdürlüğümüzden Yılın Son Bağımlılıkla Mücadele Vaka Değerlendirme Toplantısı
30 Aralık 2022

İlimiz genelinde düzenlemiş olduğu çeşitli etkinlik ve toplantılarla tütün, alkol, madde ve teknoloji bağımlılığı konusunda bilinçlendirme ve farkındalık oluşturan İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 2022 yılının son Bağımlılıkla Mücadele toplantısı düzenlendi.

Periyodik aralıklarla düzenli bir şekilde yapılan ve yılın son etkinliği olarak kayıtlara geçen toplantı, 29.12.2022 Perşembe günü İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Şehit Mehmet AYGÜN Sağlıklı Hayat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya, bağımlılıkla mücadele de paydaş kurumlar olarak yer alan Elazığ Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, İŞKUR, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Sağlıklı Hayat Merkezimizden ilgili çalışanlarımız katıldı.

İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi AMATEM sorumlu hekimi Uzm. Dr. Zeynep ELYAS’ ın Bağımlılığa Tıbbi Bakış adı altındaki sunumuyla başlayan toplantı sırasında katılımcılara bağımlılık ile ilgili güncel bilgiler aktarıldı  ve daha etkin bir mücadele için karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

  • fdd4bc2d-6c01-478a-aa2e-2571bd4d44a5.jpg
  • bad3a715-ee84-4d6f-86a9-be2cceb0bf14.jpg
  • 1.jpg