Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hastalarımızın El Emeği Göz Nuru Sergisi Büyük Beğeni Topladı
15 Haziran 2023

İl Sağlık Müdürlüğümüz, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi'nin de usta öğretici destekleriyle düzenlenen “Toplum Ruh Sağlığı İş Uğraş Terapisi Sergisi” büyük beğeni topladı.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastaların resim ve el işi eserlerinin yer aldığı serginin açılışı, 14.06.2023 Salı günü ilimiz Vali Ömer TORAMAN, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, müdürlüğümüz ve bağlı sağlık tesislerimizde görevli idareci ve çalışanlarımızın katılımıyla kurdele kesilerek gerçekleştirildi.

Hastalarımızın el emeği göz nuru eserlerinin sergilendiği etkinlik hakkında bilgi veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sorumlusu Uzm. Dr. Hilal KAYA, yaptığı açıklama da  "Ağır ruhsal bozukluğu olan şizofren, bipolar, şizotipal bozukluklar gibi hastalıkları kapsayan hasta grubuna hizmet vermekteyiz. Burada yapmış olduğumuz serginin amacı, Halk Eğitim Merkezi'nin de destekleriyle hastalarımızın yapmış olduğu ürünleri sergilemek ve hastalarımıza moral, motivasyon ve damgalanmadan anlaşılmalarına yönelik bir farkındalık oluşturmaktır. Burada iki hekim, iki psikolog, iki ergoterapist, dokuz sağlık memuru ve hemşire ve beş usta öğretici ile birlikte hizmet veriyoruz" dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan TABAR ise yaptığı açıklamada "Sağlık kuruluşlarındaki kurslarımız yıl boyunca devam ediyor. Hastaların ve hastanenin talebi binaen kurslar düzenlemekteyiz. Bundan sonra da düzenlemeye devam edeceğiz. Hem hastaların sağlık tedavilerine hem de terapilerine destek olmak amacıyla Halk Eğitim Merkezi olarak kurslarımızı açmaya devam edeceğiz" diye konuştu.


YAZILI BASIN             :
https://www.haberler.com/saglik/elazig-da-toplum-ruh-sagligi-merkezi-hastalarinin-eserleri-sergilendi-16026165-haberi/
https://www.kamu3.com/elazigda-toplum-ruh-sagligi-merkezi-tarafindan-toplum-ruh-sagligi/672383/
https://www.sondakika.com/saglik/haber-elazig-da-toplum-ruh-sagligi-merkezi-hastalarinin--16026189/#:~:text=Elaz%C4%B1%C4%9F'da%20Toplum%20Ruh%20Sa%C4%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1%20Merkezi%20taraf%C4%B1ndan%20d%C3%BCzenlenen%20'Toplum%20Ruh,eme%
C4%9Fi%20g%C3%B6z%20nuru%20eserler%20sergilendi.

https://beyazgazete.com/haber/2023/6/14/toplum-ruh-sagligi-merkezi-ndeki-hastalarin-el-emegi-goz-nuru-eserleri-sergilendi-6818282.html
GÖRSEL BASIN        :

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg