İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Kronik Hastalıklar Kontrol Programı 7’nci İl Kurulu Toplantısı Düzenlendi
20 Temmuz 2023

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilimizde kronik hastalıklar ve risk faktörleri ile mücadele amacıyla “7.’inci Kronik Hastalıklar Kontrol Programı İl Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi.

20 Temmuz 2023 perşembe günü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali ATAR başkanlığında düzenlenen toplantıya kamu kurum ve kuruluşlarından kurul üyesi temsilciler ve müdürlüğümüzün ilgili birim yetkilileri katıldı.

Müdürlüğümüz Sosyal Tesisleri’nde düzenlen toplantıda ilimizde kronik hava yolu hastalıklarının azaltılmasına yönelik yapılan ve yapılabilecek çalışmalar, risk faktörleri, alınabilecek önlemler, sağlık personelinin ve halkın bu konuda farkındalığının artırılmasına yönelik bilgilendirme ve eğitim çalışmalarına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Bilindiği üzere Bakanlığımızca Kronik Hastalıklar ve Risk Faktörleri ile mücadele amacıyla "Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı, Türkiye Böbrek Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı, Türkiye Kalp ve Damar Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı, Türkiye Sağlıklı Yaşlanma Eylem Planı ve Uygulama Programı, Türkiye Kas ve İskelet Sistemi Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı” uygulamaya konulmuş ve yürütülmektedir.

  • 7dec8898-a0c8-4026-95dd-d40d08412ef9.jpg
  • 1.jpg